Barselona

Barselona (spāņu: Barcelona, izrunā: [barθeˈlona]) ir pilsēta Spānijas ziemeļaustrumos Vidusjūras krastā. Tas ir Katalonijas administratīvais centrs un novada apdzīvotākā pilsēta; kā arī visas valsts otra apdzīvotākā pilsēta pēc Madrides. Galvenais Katalonijas ekonomiskais un kultūras centrs. Barselona slavena ar savdabīgā arhitekta Antonio Gaudi darbiem.Pazīstama ar savu futbola komandu FC Barcelona. Netālu no Barselonas atrodas Circuit de Catalunya — Formula 1 Spānijas GP trase. 

Šī pilsēta ir viens no nozīmīgākajiem tūrisma galamērķiem Eiropas maršrutos. Barsolonā ir 1 615 908 iedzīvotāju (dati no 2008.gada), tā ir otrā lielākā Spānijas pilsēta iedzīvotāju skaita ziņā pēc Madrides un 10 lielākā Eiropas Savienībā. Barselona atrodas uz ziemeļaustrumiem no Ibērijas pussalas Vidusjūras krasta virzienā. Dienvidos tā robežojas ar Collserola kalnu grēdu un upi Llobregad, ziemeļos - Besos upe. Pireneji ir aptuveni tikai 120 km uz ziemeļiem no Barselonas. 

Klimats. Šeit Jūs izbaudīsiet vidusjūras klimatu ar savām maigajām un sausajām ziemām un siltajām un mitrajām vasarām. Aukstākie mēneši ir janvāris un februāris, kad vidējā gaisa temperatūra ir apmēram +10° C, karstākie mēneši ir jūlijs un augusts ar vidējo gaisa temperatūru +25° C. Lielākais nokrišņu daudzums ir oktobrī, zemākais jūlijā, kad šeit ir viskarstākais laiks.

Ēšanas paradumi. Ejiet uz mazajiem restorāniem un izmēģiniet visu veidu tapas - tās ir nelielas uzkodas ar garšīgiem marinētiem dārzeņiem. Turklāt, nekad neēdat vakariņas vienā vietā katru vakaru. Jo katrā vietā Jūs izbaudīsiet atšķirīgu garšas niansi. Tā dara arī paši spāņi, kuriem šim pasākumam ir pat īpašs apzīmējums - tapear - tas nozīmē, pārvietošanos pa dažādām kafejnīcām lai mazliet uzkostu. Un pie maltītes noteikti nedrīkst aizmirst pasūtīt glāzi vīna vai alus. 

Ko aplūkot Barselonā? Pirms dodaties uz kādu vietu, ievāciet informāciju, iespējams jums izdodas izvēlēties tieši to dienu, kad ieeja ir bezmaksas. Piemēram, Katalonijas nacionālajā muzejā bezmaksas ieeja ir katrā mēneša pirmajā svētdienā, Pikaso muzejā katru svētdienu pēc pulksten 15.00. CaixaForum - viena no labākajām modernās mākslas kolekcijām Spānijā ir ar bezmaksas ieeju katru dienu. Daudzi muzeji un mākslas galerijas piedāvā lētākas biļetes apmeklējot vairākus objektus. Šādas biļetes var iegādāties pilsētas tūrisma birojā, tādā viedā ietaupīsiet ievērojamu naudas summu.
Noteikti ir jāatrod vieta, kur izbaudīt skaisto deju Rumbu, kas ir kļuvusi par vienu no Barselonas zīmoliem. Tā ir neticami kaislīga un to tiešām ir vērts redzēt! 

  • Rambla bulvāris - slavenākā gājēju iela Spānijā. Las Ramblas stiepjas no Katalonijas laukuma līdz pat vecajai ostai. Tur vienmēr valda dzīvīga atmosfēra. Šeit arodas tādas Katalonijas pērles, kā tirgus Boqueria, Liceu teātris, Vireyna pils un arī uz šīs ielas atradīsiet vaska figūru muzeju, kā arī pieaugušie - erotikas muzeju. 
  • Gotikas kvartāls - (Ciutat Vella: El Gotic, El Raval) tas ir vēsturiskais kvartāls Barselonā. Daudzas ēkas šeit ir datētas ar 14-15. gadsimtu un parāda arhitektūras šedevrus sevī. Tomēr šis kvartāls ir pilns ar mūsdienīgām lietām - restorāniem, dārgiem veikaliem, dzīvīgu naktsdzīvi. Kvartālā sevišķi iespaidīga ir katedrāle ar vairākiem interesantiem artefaktiem tās iekšienē, valdības ēka, senās pilsētas mūru drupas, arhibīskapa pils. Šeit ir arī ebreju kvartāms un Lielās sinagogas drupas. 
  • Guell parks - (Parc Guell, La Sagrada de Familia) tā ir viena no tām vietām, kas liek braukt uz Barselonu. Fantastiskā ieeja parkā, kuras sānos ir piparkūku stila arhitektūras māksla, ko nedrīkst neredzēt. To nekad neaizmirsīsiet! 
  • Bokerijas tirgus - (El mercat de la Bouqeria) iespējams tas ir pats senākais tirgus (atklāts 1217. gadā) un ir viens no pazīstamākajiem tirgiem Spānijā. Atrodas tajā pašā Rabla bulvārī. Garām paiet nav iespējams un arī nav vajadzīgs, jo tieši šeit Jūs varēsiet izbaudīt visus labumus ko sniedz Spānija.
  • Barii de Grasia - (El Barri de Gracia) pats autentiskākais rajons Barselonā. Vieta, kur beidzot var redzēt īstos vietējos iedzīvotājus, nevis tūristus. Agrāk bija mazs neatkarīgs ciematiņš, kurš vēlāk tika pievienots Barselonā.
  • Pludmale - (La Playa) tā stiepjas vairāku kilometru garumā gar Spānijas krastu. Vasarā šeit nav kur akmenim nokrist, jo ir pilna ar sauļoties gribētājie. Tāpēc labāk ir paiet mazliet attālāk no paša pilsētas centra, lai arī Jūs varētu izbaudīt šo vietu. Bet pavasarī un rudenī var lieliski pastaigāties un ķert ļoti skaistus mirkļus fotogrāfijās.

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!