Berlīne

Berlīne - Vācijas galvaspilsēta, pati lielākā un apdzīvotākā šīs valsts pilsēta. Arī Eiropas robežās Berlīne ir ievērojama, jo ir piektā lielākā pilsēta platības ziņā un otra lielākā pēc Londonas apdzīvotības ziņā. Berlīne atrodas Vācijas austrumu daļā, tikai 70 kilometru attālumā no Polijas robežas. Šī iespaidīgā, grandiozā pilsēta ir Brandenburgas federālās zemes centrālā pilsēta, kurā dzīvo aptuveni arī 450 900 ārzemnieku no 185 pasaules valstīm. Ir aprēķināts, ka 14% no Berlīnes iedzīvotājiem ir ārvalstnieki, no kuriem 36 000 ir poļu un 119 000 turku.

Lai pieminētu visas Berlīnes ievērojamākās, skaistākās vietas un ēkas, paietu ļoti ilgs laiks, jo tā ir viena no Eiropas dzīvākajām, jautrākajām un arī omulīgākajām pilsētām. Jaunatne ļoti iemīļojusi daudzos un dažādos klubus, kuros notiek skaļākās un aizrautīgākās ballītes, rodas jauni stili un novirzieni. Vidējās paaudzes cilvēki vienmēr novērtē vērtīgo iepirkšanās iespēju Berlīnē - lielveikalu un iepirkšanās centru daudzums ir slavens visā Eiropā. Un, kas nav mazsvarīgi, cenas ir ļoti pievilcīgas ne tikai izpārdošanu laikā! Mākslas cienītāji noteikti būs sajūsmināti par pilsētas arhitektūru, tās varenību, par neskaitāmajiem muzejiem, mākslas galerijām, dabas skatiem, parkiem.

PIlsētas slavenākās vietas

Brandenburgas vārti

Brandenburgas vārti izsenis zināmi kā pilsētas vizītkarte, kas simbolizē vācu tautas vienotību. Tie tika uzcelti tālajā 1788. -1791. gadā pēc arhitekta Karla Gotharda Langgansa projekta. Nenoliedzami, šie Brandenburgas vārti ir daudzu vēstures ainu liecinieki.

Ferncentrum Televīzijas tornis

368 metru augstais tornis ir otra augstākā celtne Eiropā (pēc Maskavas TV torņa) un augstākā celtne Vācijā. Tas atrodas pašā Berlīnes centrā Aleksandrplatz laukumā, tās īpašnieki ir "Deutsche Telekom AG" un katru dienu to apmeklē vairāk kā 1 miljons apmeklētāju. 203 metru augstumā tajā ir 7 stāvu liela bumba, virs kuras novietojies skatu laukums, no kura paveras brīnišķīgs skats pāri visai Berlīnei. Ja turp dodaties skaidrā, saulainā dienā, skatam paveras neaizmirstams, iespaidīgs skats 40 km rādiusā.

Šarlottenburgas pils

Pati lielākā bijušā Vācijas imperatora rezidence Berlīnē, kura saglabājusies līdz mūsdienām, kura šobrīd ir populārāka muzeju vieta Berlīnes rietumos. Šarlottenburgas pils tika celta 1695. -1699. gadā un tā ir izcilākais Baroka laika arhitektūras paraugs ne tikai Berlīnē, bet visā Vācijā. Savulaik savai sievai Sofijai Šarlotei, pirmajai Prūsijas karalienei par godu to uzcēla Prūsijas karalis Fridrihs I

Berlīne bērniem

Berlīne piedāvā nebeidzamu daudzumu dažādu atpūtas un spēļu iespēju bērniem un jauniešiem, tāpēc, lai iepazītu šīs vietas tuvāk, ierosinām apmeklēt:

Berlīnes ZOO

Ir grēks neizmantot saulainu dienu un neapmeklēt Berlīnes ZOO! Tas ir viens no lielākajiem visā Eiropā platības ziņā un noteikti pats ievērojamākais šeit apskatāmo dzīvnieku, putnu un jūras iemītnieku skaita ziņā.

Dabas muzejs(Naturkundemuseum)

To noteikti ir jāapmeklē ikvienam, kuru interesē dinozauri! Tieši šeit ieraudzīsiet pasaulē lielākā dinozaura skeletu - 12 metrus augstu un 23 metrus garu. Muzejā ne tikai varēsiet uzzināt visu par dinozauriem, bet katrs interesents var pats izveidot kāda dinozaura maketu.

Legoland

Ieredzīt Berlīni miniatūrā, kura izveidota no 1,5 miljoniem Lego klucīšu, sameklēt džungļu dārgumus, ļauties fantāzijām un uzcelt pašam savu sapņu pilsētu - to visu izbaudīsiet, apmeklējot Berlīnes Legoland Discovery Center. Šī iespēja jums nepaies secen, ja dosieties uz Potsdammer Platz, kur atrodas ne tikai Legoland, bet arī Berlīnes lielākais 3D kinoteātris.

Akvaparks Tropical Island

Ūdens atrakciju cienītājiem iemīļotākā vieta ir Eiropā lielākais ūdens atrakciju parks. Šeit ne tikai izbaudīsiet dažādos nobraucienus pa ūdens kalniņiem, baseinus, bet izbaudīsiet īstu tropisko atmosfēru - 200 metru garo smilšu pludmali, īpašo "saules" gaismu, džungļus un daudz ko citu. Akvaparks strādā 24 stundas diennaktī, tajā pat var pavadīt nakti, noīrējot telti, kuru uzcelt varēsiet pludmales smiltīs.

Klimats

Berlīne atrodas kontinenta mērenajā klimatiksajā joslā. Vidēja gada temperatūra ir +9,9 C. Paši siltākie gada mēneši - jūnijs, jūlijs un augusts, bet aukstākie - gluži kā pie mums Latvijā - decembris, janvāris un februāris.

Jaukākais laiks Berlīnes apmeklējumam no aprīļa līdz septembrim.

Vācu valodas kursi bērniem un jauniešiem Vācijā

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!