Chichester

Čičestera - angliski Chichester viena no lielākajām Rietumsaseksas grāfistes (West Sussex) pilsētām, kura atrodas Anglijas dienvidaustrumu daļā. Pilsētā neatrodas lielas ražotnes, tāpēc tās pamatienākums ir tūrisms, ko ļoti veiksmīgi pilsētais izdodas attīstīt no gada gadā. PIlsētu savulaik ir dibinājuši romieši un tās pirmais nosaukums Castrum apzīmē cietoksni. Romieši pilsētas plānojumā ir ieviesuši četrstūra principu ar regulāru plānojumu, kas saglabājies līdz pat mūsdienām. Pilsētu šķērso četras maģistrāles. Visu šo maģistrāļu krustpunktā tad arī ir izvietojies pilsētas tirgus laukums Market-Cross.

Čičesterā atrodas viena no Anglijas skaistākajām un lielākajām baznīcām - katedrāle. To sāka celt tālajā 1091. gadā romiešu stilā, bet tās būvniecība tikai pabeigta pēc pāris gadsimtiem jaunās gotikas stilā. Tomēr katedrāle tika papildināta ar jauniem elementiem ik pēc laika - tā 15. gs. tai uzbūvēja torni, bet šodien apskatāmās vitrāžās ir Marka Šagāla eskīžu izpildījums. Staigājot pa pilsētas skaistajām, līkumotajām ielām, noteikti ik uz soļa ieraudzīsiet ko ievērības cienīgu. Noteikti iesakām izbaudīt Market Cross atmosfēru, izstaigāties pa Lion Street un Little London, kurās saglabajušās ēkas no dažādiem gadsimtiem un stiliem.

Čičesteras katedrāli ieraudzīsiet no jebkuras pilsētas vietas, bet iela, uz kuras tā atrodas - West Street. Tā 1075. gadā nolēma Vilhelms Iekarotājs. Katedrāle ir pārdzīvojusi divus ugunsgrēkus un savā vairāk kā 900 gadu ilgajā vēsturē ta ir bijusi pilsētas galvenā svētvieta.

Noteikti iesakām apmeklēt Čičesteras teātri, kurā katru gadu norisinās teātra festivāls, kā arī notiek izrādes, dejas, koncerti. Ievērības vērti ir ari pilsētas parki Jubilee (kurā pirmie koki tika iestādīti 1887. gadā) un Priory, kurā ieraudzīsiet skaisto Neptūna skulptūru.

Ar pilsētas arhitektūru, kura saglabājusies no dažādiem gadsimtiem un periodiem, varēsiet iepazīties, klaiņojot pa Čičesters vecpilsētas ieliņām. Pilsētas dienvidu daļa ir jūras piekrastē un šeit izbaudīsiet dabas varenību, skaistās pludmales un cilvēku mijiedarbību.

Angļu valoda Čičesterā:

Angļu valoda Anglijā:

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!