Daudzpusīgā Sidneja

Austrālija – brīnumaina, daudzpusīga un vilinoša valsts. Tā ir kontrastu zeme, kura sola saviem apmeklētājiem daudz interesanta un neticama. Mūsdienīgie debesskrāpji saplūst ar klusām fermām, bieziem mežiem un stepju ainavām. Un cik apburošas ir okeāna piekrastes!

Tūres pa Austrāliju ir populāras pavasarī un rudenī, par cik šajā laikā laikapstākļi ir patīkami un garantē patīkamu atpūtu. Ir ļoti daudz iemeslu, kāpēc apmeklēt tieši šo interesanto salu-kontinentu, tomēr pati apmeklētākā vieta visā valstī ir Sidneja. Tieši Sidneja tiek uzskatīta par skaistāko pilsētu visā pasaulē. Neskatoties uz saviem kontrastiem, tā ir ļoti viesmīlīga, labvēlīga un aktivitāšu pilna. Milzīgi debesskrāpji, mūsdienīgas olimpiskās iekārtas konkurē ar vecām ēkām, Āzijas kvartāliem, maziem suvenīru veikaliem un milzīgām parku un bulvāru platībām.

Sidneja ietilpst lielāko pilsētu sarakstā, tā ir pati apdzīvotākā vieta visā Austrālijā un viena no labākajām vietām, kur dzīvot, mācīties un strādāt. Tā ir pilsēta, kura lika pamatakmeni visai Austrālijai, tās vēsture stiepjas desmitu tūkstošu gadu garumā. Sidneju, tāpat kā visu Austrāliju, apdzīvoja aborigēni, līdz pat 18. g.s., kad uz šo zemi sāka pretendēt angļi. Pirmais eiropietis, kurš spēris kāju pilsētā bija pētnieks un atklājējs Džeimss Kuks ar savu ekspedīciju. Mūsdienās Sidneja ir viena no galvenajiem ekonomiskajiem centriem visā Austrālijā, iedzīvotāju skaits pārsniedz četrus miljonus cilvēku, un neskatoties uz ievērojamo daudzumu, iedzīvotāju ar katru gadu kļūst arvien vairāk. Visdrīzāk, vairs nekur nevar ieraudzīt tik ievērojamu kultūru dažādību vienā pilsētā.

Ko ir vērts apskatīt Sidnejā:

Sidnejas Operas nams
Arhitektūras brīnums un Austrālijas simbols. Par Sidnejas Operu laikam ir dzirdējis jebkurš. Tomēr diezgan maz cilvēku zina, ka izņemot šo ievērojamo ēku, Austrālijas simboli ir arī osta un ostas tilts. Šis trīs būvju „ansamblis” ir lieliska darba vieta fotogrāfiem, jo skats tik tiešām ir elpu aizraujošs. Šodien Opera ir visas valsts kultūras centrs, šeit atrodas Sidnejas teātra trupa, Austrālijas Opera, Sidnejas deju trupa, Sidnejas simfoniskais orķestris un Austrālijas balets. Sidnejas teātris, spēj uzņemt vairāk nekā pusotru tūkstoti apmeklētāju, kā arī var pieminēt, ka Operā atrodas pats lielākais mehāniskais orkāns pasaulē. Laikam jau nevienam nav noslēpums, arhitekts, veidojot Operas plānu, ir iedvesmojies no buru kuģiem ostas piestātnēs.

Hārbora tilts
Unikāla tērauda konstrukcija, kas ir ļoti ievērojama Austrālijā. Veicot tilta būvdarbus, tika iztērēta astronomiska summa – 20 miljonu Austrālijas dolāru. Tilts savieno centrālo pilsētas daļu ar ziemeļu krastu, šķērsojot Portdžeksona līci. Pa tiltu var pārvietoties gan ar kājām, gan ar velosipēdu un mašīnu. Hārbora tilts stiepjas 500 metru garumā, kas ir tikai 15 metru mazāk, nekā garākajam tiltam pasaulē. Tiltam ir pati lielākā metāliskā arka pasaulē, vietējie iedzīvotāji mēdz to dēvēt par „pakaramo”. Uz tilta tiek rīkotas ekskursijas, kuru laikā ir izdevība uzkāpt pa arku uz tilta augstāko punktu un izbaudīt visu Sidnejas pasakaino panorāmu.

Karaliskais botāniskais dārzs
Ja ir vēlme iepazīties ar Austrālijas floru, vislabāk to darīt tieši Karaliskajā botāniskajā dārzā, Melburnas centrā – šeit atrodas 7500 augu sugu. Dārza vēsture iesākās jau 1788. gadā, kad pēc kolonijas gubernatora pavēles tika izveidota pirmā nelielā lauksaimniecības saimniecība. Gandrīz 30 gadus vietējie dārznieki nodarbojās ar teritorijas labiekārtošanu un uzturēšanu un 1816. gadā fermas vieta tika pārveidota par pētījumu centru, kas ieguva nosaukumu „Karaliskie botāniskie dārzi” un šodien tas ir vecākais pētnieciskais centrs Austrālijā, kā arī viens no skaistākajiem dārziem ne tikai Austrālijā, bet arī visā pasaulē.

Sidnejas akvārijs
Noteikti ir vērts apmeklēt tādu vietu kā Sidnejas akvārijs par cik šis akvārijs ir pats lielākais pasaulē. Tas ir pārsteidzoši daudzpusīgs, un no apmeklējuma būs milzum daudz pozitīvu emociju: parasta pastaiga šeit aizņems līdz 3,5 stundām! Ieeju akvārijā atrast ir ļoti viegli, no ārpuses tas izskatās kā liela haizivs galva. Tajā mīt 650 zivju veidu un jūras dzīvnieku, kopumā 6000 indivīdu. Šo visu skaistumu var vērot no pazemes tuneļiem, kas veidoti no stikla, zivis peldēs tieši virs galvas! Akvārijs ir sadalīts vairākos nodalījumos, atkarībā no ģeogrāfiskā stāvokļa – Dienvidu upes, Ziemeļu upes, Dienvidu okeāni un Lielais Barjerrifs.

Protams, pārsvarā Austrālija asociējas ar bezgalīgu piekrasti un lieliskiem apstākļiem, lai nodarbotos ar niršanu vai sērfošanu. Austrālijā, kā jau kontinentam-salai ir ļoti daudz pludmaļu. Populārākās no tām ir Kanberas tuvumā, kā arī Sidnejas pludmale Manly, Bondi, Kotteslou pludmales, Burnda, Springs un citas. Dažas no tām ir īpaši iemīļotas sērfingistu vidū, dažas ir lieliskas vietas makšķerēšanai, vai arī ideāla vieta, lai iegūtu šokolādes brūnu iedegumu vai vienkārši vērot saulrietu. Katrai no pludmalēm ir kaut kas savs, neatkārtojams un unikāls. Vienīgais, kas visām pludmalēm ir viens – pārsteidzošs skaistums. Bondi pludmale ir pati atpazīstamākā Austrālijā, šeit ir zeltainas krāsas smiltis un fantastiski viļņi, līdz ar to ļoti daudz laimīgu sērfingistu. Manly pludmali vislabāk sanāks izbaudīt esot uz tūristu kuģiem. Šeit ir skaista piekraste un daudz suvenīrveikalu. Tieši Manly pludmale būs tā labākā vieta, kur atpūsties, aizmirstot par visu pārējo. Īpaši šī pludmale patiks tiem, kuri pieraduši atpūsties skaļās kompānijās un atpūsties tā, it kā šī atpūta būtu pēdējā. Manly pludmale – īsta paradīze sērfingistiem un visiem ūdens sporta piekritējiem, uz šejieni brauc sportiski ne tikai no visas valsts, bet arī no citiem kontinentiem. Iesācēji var apgūt sērfingu profesionālu instruktoru pavadībā, bet pieredzējuši sportiski konkurē savā starpā rādot lieliski izpildītu tehniku. Tiem, kas uz šo pludmali ir atnākuši vienkārši izbaudīt okeāna gaisu un sauli, sērfingistu atpūta liksies kā īsts talantu šovs.

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!