Dienvidāfrikas pērle Keiptauna

Keiptauna (angliski Cape Town) - otra lielākā Dienvidāfrikas pilsēta pēc Johannesburgas valsts dienvidrietumos Atlantijas okeāna krastos netālu no Labās Cerības Raga. Keiptauna ir rietumu Kapskas provinces galvaspilsēta. Krēsla Kalni (Table Mountain)ir šīs pilsētas visizteiksmīgākā vizītkarte vairak kā 1000 metru augstumā virs jūras līmeņa. Kalnu brīžiem pārklāj skaists mākoņu un miglas sega, kuru vietējie mēdz dēvēt par pilsētas palagu.

Keiptauna ir ļoti dzīva, mutuļojoša pilsēta ar vairāk kā 3,5 miljoniem iedzīvotāju. Pilsētas iedzīvotāju vidējais vecums ir 26 gadi un tajā pārsvarā dzirdamas divas valodas - āfrikāņu un angļu. Keiptauna tika dibināta 1652. gadā, tās pirmais galvenās nozīmes objekts bija holandiešu jūrasbraucēju un tirgotāju pieturas vieta garajos jūru un okeānu braucienos. Gadsimtu laikā pilsēta bieži mainījusi savu stilu un šeit redzama dažādu tautu ietekme gadu laikā - indonēzieši, holandieši, francūži, angļi, vācieši, vietējo tautību pārstāvji - tādejādi mūsdienās Keiptauna ir izteikti kosmopolītiska pilsēta. Skaistās, tīrās pilsētas pludmales, mūžīgi ziedošie augi, straujās kalnu upes, gleznainie kalni un ielejas - elpa aizraujas katram, kurš šeit pavada īsāku vai garāku laika periodu. Vasarās viss ir ziedošs un zaļš, bet rudeņos viss pārvēršas zeltā!

Klimats

Keiptaunai raksturīgs vidusjūru klimats, sausa un karsta vasara un vēsa un mitra ziema. Ziemas vidējā gaisa temperatūra svārstās no +7-18 grādiem pēc Celsija, vasarā no +18-27 grādiem pēc Celsija. Pati karstākā vasaras diena var sasniegt +42 grādu temperatūru, pati aukstākā ziemas nakts -1 grāds.

Ko apskatīt Keiptaunā

Krēsla kalns (Table Mountain), kurš savu nosaukumu saņemis pateicoties raksturīgajam izskatam un formai.  Tas arī ir vienmēr bijis pirmais skats, kuru redzējuši visi jūrasbraucēji, tuvojoties Keiptaunas krastiem. Tā augstums sasniedz 1087 metrus virs jūras līmeņa . Pirmie ceļotāji kalna virsotni sasnieguši tikai 1929. gadā, bet mūsdienās tā ir viegli sasniedzama pa kalnu trasi un šeit pabijuši jau 16 miljoni ceļotāju, lai izbaudītu elpu aizraujošo skatu, kurš no kalna virstones paveras uz Keiptaunu un okeānu.

Viktorijas un Alfrēda piekraste (Victoria & Alfred Waterfront) - reiz tās bija klusas un drūmas pilsētas osteles, bet šobrīd ir pārvērstas par iecienītakajām atpūtas vietām pilsētniekiem un viesiem. Mūsdienās šeit atrodas milzīgs iepirkšanās un atpūtas centrs ar 200 veikaliem, galerijām, kinozālēm, viesnīcām, restorāniem un alus pagrabiem uncitām atpūtas iespējām.

Kirstebšovas Botāniskie dārzi - pats lielākais botāniskais dārzs visā Āfrikā, kurā mājvietu atraduši vairāk kā 22 tūkstoši augu. 2004. gadā tas arī ieguva UNESCO atzinību un balvu kā pasaules dabas mantojuma objekts. Tas atrodas Krēsla kalna pakājē un tika dibināts 1913. gadā 528 hektārus plašā teritorijā, pa kuru var ērti pārvietoties kājām, vai pa nelielu samaksu varat arī izīrēt elektromobili. Ekskursijas laikā šeit ieraudzīsiet daudzus augus, kuri sastopami tikai šeit, arī milzīgie un iespaidīgie baobabi. Dārzs sadalīts dažādās teritorijās, kuras ir neatkārtojamas, tā vienā no tām - Gondvalendā jūs ieraudzīsiet kokus, kuri uz mūsu planētas ir auguši jau 3 miljonus gadu senā pagātnē, kad uz pasaules vēl bija viens vienots kontinents.

Labās Cerības Cietoksnis (Caslte of Good Hope) - pati senākā Dienvidāfrikas Republikas ēka, kuras celtniecība tika pabeigta 1679. gadā un kalpoja kā aizsargbastions un ceļotāju atpūtas vieta. 1936. gadā to pasludināja par muzeju un līdz pat mūsdeinām tas ir Dienvidāfrikas armijas un bruņoto spēku reģionālais centrs Rietumkeipā.

Divu okeānu akvārijs, kurš ir lielākais visā puslodē un šeit kopā savākti vairāk kā 300 jūru un okeānu faunas pārstāvji. Ļoti interesanti to apmeklēt dienas vidū, kad ir iespēja novērot badīgo haizivju barošanu. Tie, kuriem šāds skats nešķiet vilinošs, izbauda dažādu tropisko zivju vērošanu. Pēc akvārija apmeklējuma ir iespēja papusdienot vietējā zivju restorānā vai vienkārši iepirkties kādā no šeit esošajām suvenīru bodītēm.

Angļu valodas kursi pieaugušajiem Keiptaunā

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!