Edinburga - vēsturiskā vide

Edinburga - Skotijas otrā lielākā pilsēta un arī galvaspilsēta. Pilsēta tiek saukta arī par Ziemeļu Atēnām (Athens of the North). Tā atrodas Skotijas austrumu krastā. Kā galvaspilsēta tā ir jau kopš 1437. gada, majestātiski sena pilsēta, kur pilis rotā granīta klinšu virsas un atrodas augstu virs ielām. Un tieši zem šīm vēsturiskajām vēsmām slēpjas šīs pilsētas īstā atmosfēra. Muzejos un galerijās laiku var pavadīt pat dienām ilgi, bet tuvāk naktij doties uz klubu, teātri vai restorānu ar skatu uz ostu. 

Galvenās atpūtas un laika pavadīšanas iespējas pilsētā - viesnīca Balmoral ar milzīgu pulksteņa torni (tas ir arī pilsētas simbols), Edinburgas pils  ar tā saucamo "Royal Mile" ceļu, kas ved no pils uz pili. Uz Holyroodhouse pili (bijusī Marijas Stjuartes pils). Netālu no šīs pils atrodas akmens klints, kas pazīstama kā Artūra krēsla kalns. Gland-Stone-Land - veikalnieka māja, celta 17. gadsimtā. Tajā saglabājies tā laika atmosfēra un interjers savā sākotnējā formā. Ēkas pirmajā stāvā ir restaurēts veikals ar precēm no tā laika, ēkas augšējā stāvā ir dzīvoklis, kas mēbelēts kā 17. gadsimtā. Skotijas piemineklis - tas ir piemineklis rakstniekam, bet vairāk izskatās pēc baznīcas, tas ir Edinburgas orientieris. Pilsētas centrā atrodas 60m augsta statuja seram Valteram Skotam un viņa sunim Maidam. 

Galvenā iepirkšanās aleja pilsētā, tā ir Princes Street, kas atrodas uz ziemeļiem no Edinburgas pils. Uz šīs ielas atrodas pazīstamais Skotijas piemineklis un Nacionālā mākslas galerija. Iela izstiepjas praktiski cauri visam pilsētas centram, sākot no dzelzceļa stacijas līdz pat Lothian Road. Šeit atradīsiet gan milzīgus tirdzniecības centrus, kā arī uz tūristiem orientētus mazos veikaliņus ar suvenīriem un skotu tradicionālajām lietām. Paralēli šai ielai iet George Street, kas arī ir pilna ar veikaliem un restorāniem, kuros pavadīt savus brīvos brīžus.

Edinburgas zoodārzs  avērts 1913. gadā. Un atrodas tikai dažu minūšu gājiena attālumā no paša pilsētas centra. Tomēr, tas netraucē šeit uzturēt visdažādākos dzīvniekus. Edinburgas zoodārzs ir viens no labākajiem un pazīstamākajiem zoodārziem pasaulē, tāpēc noteikti neaizmistiet to apmeklēt! 

Edinburgā katru gadu augustā notiem starptautiskais mūzikas un drāmas festivāls "Fringe" ("Uz robežas"), vienīgais festivāls ar tāda veida darbības jomu un pārstāvētās mākslas daudzveidību (deja, mūzika, teātris, cirks, u.c.).

Angļu valoda Edinburgā:

Angļu valoda Skotijā:

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!