Esmu pilnībā apmierināts ar savu izvēli - par studijām Nīderlandē stāsta Antons

Education Centre Durbe ir daudzu Nīderlandes universitāšu pārstāvis Latvijā un jau vairākus gadus palīdzam studentiem izvēlēties ne tikai piemērotāko studiju programmu, bet arī augstskolu. Varam droši teikt, ka mūsu studentu vidū tieši Nīderlande ir pati populārākā valsts un vienmēr priecājamies par mūsu studentu panākumiem studiju laikā, praksēs un arī par turpmāko ceļu pēc studiju beigšanas.

Šodien piedāvājam interviju ar Antonu Jerjomenko -  mūsu studentu, kurš šī gada septembrī uzsāka studijas Saxion University of Applied Sciences.

Kādas, tavuprāt, ir priekšrocības studijām ārzemēs?

Lielākā priekšrocība studijām ārzemēs ir pieredze, kuru iespējams iegūt tikai atrodoties sev nepazīstamā valstī. Protams, arī izglītības kvalitāte ietekmē izvēli doties studēt ārzemēs. Lielākā atšķirība no Latvijas universitātēm ir tāda, ka Nīderlandē pasniedzējs kļūst par Tavu draugu. Pusdienlaikā kopā iedzert kafiju – tas šeit ir normāli.

Kādēļ izvēlējies studēt tieši Nīderlandē? Ko par Tavu izvēli teica vecāki?

Es izvēlējos studijas Nīderlandē augstās mācību kvalitātes un zemās cenas dēļ – mācību maksa ir daudz zemāka nekā Lielbritānijā. Studijas Saxion University of Applied Sciences ir orientētas uz praktisku iemaņu iegūšanu – studentiem tiek doti dažādi uzdevumi, grupu darbi un projekti. Jā, pirmajās dienās bija grūti saprast, kas vispār jādara. Vēlāk prasīju padomu pasniedzējiem un kursabiedriem – un visi ir gatavi palīdzēt!

Mans tēvs vienmēr ir vēlējies, lai studēju ārzemēs, tādēļ manu lēmumu uzņēma ar prieku, bet mammai bija nedaudz bail mani vienu laist projām.

Kādēļ izvēlējies Saxion UAS universitāti?

Par Saxion UAS pirmo reizi uzzināju EC Durbe organizētajā prezentācijā, kurā viesi no Nīderlandes pastāstīja par universitāti. Jau tad es sapratu, ka tieši šajā universitātē vēlos iestāties! Par savu lēmumu pārliecinājos Saxion UAS atvērto durvju dienās, kad man bija iespēja visu apskatīt savām acīm.

Kuru studiju programmu Tu apgūsti? Kādēļ izvēlējies tieši to?

Es izvēlējos bakalaura programmu International Business and Management Studies (IBMS), jo vienmēr esmu sapņojis dibināt savu uzņēmumu, nevis strādāt citu labā. Universitāte sniedz iespēju saņemt augstvērtīgu izglītību un apceļot pasauli, kā arī piepildīt sapni par savu firmu. Esmu pilnībā apmierināts ar savu izvēli!

Lūdzu, pastāsti par savu universitāti!

Universitāte ir milzīga, un reizēm pat trešā kursa studenti nevar parādīt ceļu J Enšēdē atrodas trīs galvenās ēkas, un katrā no tām mācās dažādas programmas. Visas auditorijas iekārtotas atbilstoši Eiropas standartiem – tajās ir ergonomiski galdi un krēsli, interaktīvās tāfeles. Arī komunikācija ar pasniedzējiem ir pavisam citādāka nekā Latvijā – mēs lekcijā varam apspriest korupciju un jau nākamajā brīdī pāriet pie terorisma vai politikas. Turklāt pasniedzēji vienmēr sniedz padomus, kā labāk sagatavoties pārbaudījumiem un eksāmenam. Ja studentiem radušies jautājumi, nevajag kautrēties tos uzdot, jo pasniedzējiem patīk iesaistīties diskusijās.

Kā universitāte rūpējas par saviem ārzemju studentiem, ko tā piedāvā (izklaides un aktivitāšu ziņā)?

Universitāte rūpējas par katru studentu. Mācību gada sākumā tiek organizēts pasākums HOI Week, kura laikā jaunos studentus ved ekskursijā un iepazīstina ar Nīderlandes kultūru. Šī nedēļa bija patiesi neaizmirstama, jo iepazinos ar saviem kursabiedriem un cilvēkiem no visas pasaules. Turklāt katru vakaru norisinājās diskotēkas. Kad HOI Week bija beigusies, mani pazina vismaz puse universitātes studentu J Līdzīgi kā Latvijā, arī šeit jaunajiem studentiem tika rīkotas iesvētības. Bet to vārdos nav iespējams aprakstīt, tas jāredz savām acīm!

Vai esi jau adaptējies Nīderlandē? Kas sākumā sagādāja grūtības?

Jā, var teikt, ka esmu pilnībā adaptējies Nīderlandē. Man tas izdevās diezgan viegli, pateicoties holandiešu studentiem, kuri man parādīja Nīderlandes skaistumu, iepazīstināja ar vietējo kultūru un nacionālajiem ēdieniem. Pirmajās dienās es nezināju, kur man iet, ko darīt un kā es vispār te nonācu. Pēc tam jau iepazinos ar vietējiem jauniešiem, un tieši viņi lika man iemīlēt Enšēdi.

Cik dārga ir dzīvošana, pārtika un izklaides?

Dzīve Nīderlandē ir dārgāka nekā Rīgā. Istaba, kas atrodas netālu no universitātes, maksā vidēji 300 – 400 EUR mēnesī, bet iespējams atrast arī lētāk. Ēšana izmaksā aptuveni 150 EUR mēnesī, ja gatavo pats vai kopā ar dzīvokļa biedriem. Ja ir vēlme iet uz restorānu vai bāru, protams, būs daudz dārgāk. Par dzīvošanas izmaksām gan nevajag uztraukties, jo iespējams saņemt valsts aizdevumu, kas nosegs visus izdevumus.

Vai, tavuprāt, ir iespējams apvienot studijas un darbu? Vai Tu plāno studiju laikā strādāt?

Manuprāt, bez problēmām iespējams apvienot darbu un studijas. Tiesa, bez holandiešu valodas zināšanām darbu atrast ir grūtāk. Es domāju meklēt darbu tikai otrajā kursā, jo pirmais gads ir pats grūtākais, tādēļ vēlos visu uzmanību un laiku veltīt studijām.

Tavs novēlējums/padoms tiem skolēniem un vecākiem, kuri vēl domā par studijām Nīderlandē?

Man ieteikums – nebaidīties, bet darīt! Nospraud sev mērķus un dari visu, lai tos sasniegtu.

 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!