Glāzgova - Skotijas dārgums

Glāzgova - Skotijas lielākā pilsēta un ceturtā apdzīvotākā pilsēta Lielbritāniijā pēc Londonas, Birmingemas un Līdsas. Atrodas Skotijas centrālās daļas rietumos Klaidas upes krastos. Glāzgova var sevi arī uzskatīt par vienu no komerciālajām lielipilsētāmm, jo tā ir otrs lielākais tirdzniecības centrs Lielbritānijā. Pilsētu ir viegli sasniegt lidojot, ar vieglo transportu un vilcienu. Katru gadu pilsētu apmeklē visamz 3 miljoni tūristu no visas pasaules. Pilsētas viesus aizrauj daudzās apskates vietas, pilsētā ir daudz atpūtas un izklaides centru - teātri, koncertzāles, kino, muzeji, diskotēkas. Arī spotra cienitāji sev atradīš šeit ko piemērotu.

Glāzgova noteikti ir mākslas centrs, kurā nosirinās daudzi pasaulē slaveni festivāli. Šeit ir arī viena no bagātākajām muzeju krātuvēm un galerijām Eiropā. PIlsētā kopumā ir vairāk kā 30 mākslas galeriju.

Glāzgovas botāniskais dārzs, kurš tika atvērts jau 19. gadsimtā, ir ierindojies pasaules 10 labāko botānisko dārzu saimē. Daudzās siltumnīcas, kurās vienuviet apkopoti pasaules skaistākie un aizsargājamie augi, brīnišķīgās un krāšņās orhidejas, begonijas. Senākā botāniskā dārza ēka joprojām saglabājusies no 19. gs.

Arī Kelvinguru parks ir sākts veidot jau tālajā 19. gadsimtā un ir Viktorijas stila paraugs. Šeit brīvos brīžus pavadīt mīl ne tikai pilsētas viesi, bet arī vietējie iedzīvotāji un bērni. Parkā var nodoties dažādām sporta un kultūras aktivitātēm, kā arī apmeklēt slaveno Kelninguru muzeju, kurš ir zināmākais Skotijā un tajā varat apskatīt slavenākās Skotijas makslinieku gleznas, skulptūras.

Arī Glāzgovas Universitātes muzejs (Museum University of Glasgow) ir aizraujošs, tajā ir unikāla seno monētu kolekcija, kā arī Skotijas zinātnieku un izgudrotāju darbi.

Angļu valoda Glāzgovā:

Angļu valoda Skotijā:

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!