Gozo - maltiešu paradīze

Gozo - sala Vidusjūrā, kas ietilpst Maltas teritorijā un arī Maltas arhipelāgā. Tās galvaspilsēta ir Viktorija (līdz 1887. gadam pilsētu sauca - Rabat). Sala ir 67 км² liela. Uz tās dzīvo 30 000 iedzīvotāji, no kuriem aptuveni 6000 cilvēku dzīvo tieši galvaspilsētā Viktorijā. Salas raksturīgākās ir zīmes ir pakalni ar plakanām virsotnēm. Upju uz šīs salas nav, ir tikai dziļš kanāls. Tomēr uz šīs salas ir tāda neparasta parādība kā iekšējā jūra - līča lagūna, kas ir savienota ar ārējiem ūdeņiem caur klinšu tuneļiem. Salas krasti pamatā ir ar stāvām klintīm, un ir tika atsevišķas vietas, kurās ir smilšu pludmales. 

Gozo ir otra lielākā sala Maltas arhipelāgā (pirmā lielākā ir pati Malta). Attālums starp šīm divām salām ir tikai 6 km. Pasažieru pārvadājumi un cita veida saikne notiek ar prāmi, kurš pārvadā, gan pasažierus, gan arī automašīnas. 

Šī apbrīnojamā sala - Gozo - rada sajūtu, ka laiks ir apstājies. Luksusa viesnīcas, brīnišķīgi zivju restorāni, naktsdzīve un citas civilizācijas pazīmes šo salu apsedz kā brīnišķīgs plīvurs. Un tomēr - Gozo - tā ir vieta, kur Jūs varat apstāties un aizmirst par straujo mūsdienu dzīves ritmu, būt vienatnē ar sevi, prom no grūstīšanās un burzmas uz piebāztajām ielām un gājēju trotuāriem. Līdz ar to, nejūtaties pārsteigts, Gozo tiek saukta par paradīzi! Brīdī, kad Jums sakārojas pēc mākslas un skaistuma, apmeklējiet noteikti Gozo salas katedrāles, dzirkstošo un spirdzinošo jūru. Vietējās krāsas un dabas brīnumus izbaudiet Azure Window, iekšējā jūrā (Dwejra), Fungus Rock . Uz Gozo salas ir tikai viena liela pilsēta, tā ir galvaspilsēta Viktorija un pārējās ir pundurpilsētiņas, katra ar savu īpatnību. Tipiski Maltai - esi vienā ielas pusē vienā pilsētā, bet pārejot ielu, jau atrodies pavisam citā pilsētā. 

Gozo sala ir trīs reizes mazāka par Maltu, bet uz tās ir daudz vairāk zaļās krāsas. Jāatzīmē, ka uz Gozo salas, atšķirībā no Maltas, kur praktiski nav nekādas veģetācijas, jūs varēsiet nobaudīt vietējos arbūzus un melones, un milzu izmēra olīvas, tomātus un kartupeļus, un vissaldākās Vidusjūras vīģes un mandeles. Zaļi kalni un dziļas ielejas, augstas klintis un krasti, kas ir lieliska aizsardzība mazajie līčiem un ostām. Viskrāšņākais no līčiem noteikti ir Zilā lagūna (Blue Lagoon). Daudzi, kas ir apmeklējuši Gozo salu apgalvo, ka laiks ir apstājies tieši šeit. 
Uz salas ir augstas klasas viesnīcas, augsta līmeņa mazie restorāni, kas piedāvā svaigi nozvejotas zivis, un protams - naktsdzīve - kas nebūt nav sliktāka par Maltas vakara pasākumiem. Tieši pretēji, ballītes un pasākumi ir krietni dzīvāki, jo tas viss notiek dzīvā dabā.

Suvenīri, kas noteikti jāatved mājiniekiem pēc ceļojuma uz šo salu ir Maltas stikls, kas tiek pūsts tepat uz Gozo salas. Šeit Jūs varēsiet izvēlēties sev vistīkamākās stikla pērles, kuras tur pat uz vietas meistars uzreiz savērs daiļās krellēs vai rokassprādzē. Speciāli Jums. 

Lai nokļūtu līdz šai apbrīnojamajai salai Jums būs nepieciešamas 30 minūtes ceļam ar prāmi, vai helikopteri, kas Jūs aizvedīs uz Gozo tieši no Maltas starptautiskās lidostas 10-15 minūtēs. Nav šaubu, ka tieši kāds no šiem braucieniem nesīs Jums īsto prieku par izvēlēto ceļojuma galamērķi. Gozo ir gatava uzņemt viesus jebkurā gada laikā, jebkurā diennakts laikā un atstās Jūsu atmiņās neaizmirstamus mirkļu iespaidus

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!