Minhene

Minhene (Munchen) - skaistā pilsēta Vācijas dienvidos Izāras upes krastos Bavārijas reģiona galvaspilsēta. Pilsētas nosaukums radies no senvācu vārda - pie mūkiem. Šobrīd Minhenē dzīvo 1 449 703 iedzīvotāji un tādejādi tā ir lielākā Bavārijas pilsēta un trešā lielākā pilsēta visā Vācijā pēc Berlīnes un Hamburgas. Minhenē mājvietu atradusi arī Bavārijas valdība.

Pasaulē Minhene nenoliedzami visiem asociējas ar kultūru, skaisto Bavārijas dabu un, protams, arī Oktoberfest - lielāko alus festivālu Eiropā.

Mūsdienu Minhene ir ne tikai kultūras un arhitektūras galvaspuilsēta, bet arī slavena ar savām univerisitātēm, valsts bibliotēku, izpētes un zinātnes institūtiem.

Klimats

Minhenē ir mērens klimats un laika apstākļi - mīksta, ne pārak barga ziema (janvāra vidējā temperatūra ir -1C) un ne pārāk karsta vasara, kuras vidējā temperatūra ir 18C. Tomēr ar katru gadu temepratūras izmaiņas Minhenē ir jūtamas aizvien vairāk - tā 2013. gadā tika fiksēta vasaras lielakā tepmeratūra +37,0 C

Ko vērts apmeklēt

Nymphenburg - Minhenes skaistākā vieta ar pili un iekopto parku! Klasiskā stilā iekārtotais pils dārzs var sacensties ar pašiem Versaļas un Pēterburgas parkiem un dārziem. Šeit arī mājvietu atradis Minhenes Botāniskais Dārzs ar 15 tūkstošiem augu.

Vācijas tehnikas un zinātnes muzejs - pats lielākais tehnikas muzejs pasaulē. Katru gadu to apmeklē vairāk kā 2 miljoni apmeklētāju.

BMW muzejs - muzejs, kurā varat uzzināt visu par BMW vēsturi, attīstību, mūsdienu sasniegumiem un nākotnes vīzijām.

Hellabruni Zoo

Pats lielākais ZOO ne tikai Vācijā, bet visā Eiropā, kurs aizņem 39 hektārus lielu teritoriju Izāras upes krastos Minhenes dienvidos. To atklāja jau tālajā 1911. gadā. Tas arī bija viens no pirmajiem Zoo pasaulē, kurā katrai dzīvnieku grupai un sugai tika radīti pēc iespējas naturālāki un dabiskāki apstākļi. Šobrīd Zoodārzā dzīvo 14 500 dzīvnieku, kuri pārstāv 650 dzīvnieku sugas. Katru gadu zoodārzu apmeklē vairāk kā 1,5 miljoni apmeklētāju.

Vācu valodas kursi bērniem un jauniešiem Vācijā

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!