Olivers Binks no Lielbritānijas par krievu valodas kursiem

Olivers ir jaunietis no Lielbritānijas, kurš jau otro reizi izvēlas krievu valodas kursus EC Durbe krievu valodas skolā  - Durbe Russian Language Academy (Durbe RLA). Vai Jūs vēlaties uzzināt, kādas domas ir Oliveram par Rīgu un kāpēc, viņaprāt, Durbe RLA  ir  izcila skola, lai ‘’лучше говорить по-русски’’?

Oliver, kāpēc tu izlēmi mācīties krievu valodu?

Es vēlējos apgūt jaunu valodu, kas manā valstī – Lielbritānijā, tā netiek mācīta, vēl jo vairāk man ir ļoti daudz draugu no krievu valodā runājošām valstīm. Un tā manī radās interese un iedvesma apgūt šo valodu!

Kāpēc Tu pagājušajā gadā izvēlējies Rīgu?

Pirmo reizi izvēloties, vadījos pēc tā, ka es vēlējos doties kaut kur Eiropā, bet, lai dotos uz Krieviju, ir samērā grūti saņemt vīzu, tāpēc es devos uz Latviju 2016.gada vasarā  un ieguvu lielisku pieredzi, satiku daudz jaukus cilvēkus un iemīlējos šajā pilsētā.

Bet kāds ir iemesls ottreizējai izvēlei?

Iemesls ir tāds, ka es paliku ļoti apmierināts ar mācību metodi šajā skolā. Durbē RLA skolotāji un darbinieki sarunājās ar mani tikai krievu valodā, kas man ļoti palīdzēja iejusties krievu valodas runājošā vidē un pielietot valodu ikdienā. Es esmu ļoti apmierināts ar rezultātu. Manas prasmes tika lieliski uzlabotas, it īpaši klausīšanās un gramatika, kas nebija tik labas iepriekš!

Pastāsti lūdzu visbūtiskāko atšķirību starp mājmācībām un Durbe RLA  kommunikatīvas pieejas metodi?

Es uzskatu, ka visbūtiskākā problēma, kad esmu mājās, ir tā, ka es mācos krievu valodu angliski, bet šeit, kā es jau minēju, nodarbībās laikā nekad netiek pāriets uz angļu vai citu valodu, lai kaut ko izskaidrotu. Pasniedzējs, izmantojot  TIKAI krievu valodu visu man skaidri paskaidro. Katru reizi, kad es kaut ko nesaprotu, man tiek iedots laiks, lai es labāk apdomātu un saprastu kādu valodas likumu.

Vai Tava skolotāja ir izpalīdzīga un palīdz Tev?

Man ļoti patīk mana skolotāja, viņa ir burvīga!  Katru reizi, kad man ir grūtības kaut ko izsprast, viņa vienmēr ir gatava nākt man palīgā. Katrs rīts kļūst dzīvespriecīgs, kad ienāku klasē un redzu smaidošu un priecīgu pasniedzēju.

Oliver, lūdzu  papildini šos teikumus ar trīs vārdiem:

Mācīties krievu valodu ir: sarežģīti un jautri.

Es mācos krievu valodu tāpēc, ka tas ir interesanti, savādāk un unikāli.

Rīgas pilsēta ir:jautra un relaksējoša.

Skolotājas ir: jautras, rūpējošas un atbildīgas.

Iedviesmojies? Tad noteikti  izmanto 18% atlaidi krievu valodas vakara kursiem, mācībām janvārī vai februārī.