Parīze

Parīze - stilīgākā un elegantākā pilsēta un galvaspilsēta Francijā, kā arī Ildefransas reģiona administratīvais centrs un viens no valsts departamentiem. Parīze atrodas Sēnas upes krastos valsts ziemeļu daļā. Parīze ir valsts politiskais,biznesa un kultūras centrs. Parīzes platība ir 118,3 km². Tajā dzīvo 2,20 miljoniiedzīvotāji,bet, ja pieskaita arī piepilsētas, tad iedzīvotāju skaits pārsniedz 10 miljonus. Savukārt Parīzes metropoles iedzīvotāju skaits pārsniedz 12,5 miljonus. Līdz ar to tā ir viena no lielākajām Eiropas pilsētām.
Tā ir viena no tūristu visapmeklētākajām pilsētām pasaulē. Parīzē ir daudzi mākslas muzeji un vēsturiskas celtnes. Slavenākie objekti ir Eifeļa tornis,Luvra un Triumfa arka. Kopš viduslaikiem Parīze ir viena no Eiropas svarīgākajiem intelektuālajiem un mākslas centriem. Daudzas no Eiropas politiskajām, mākslas un kultūras parādībām ir dzimušas tieši Parīzē.
Parīze ir UNESCOEkonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) un Svaru un mēru starptautiskā biroja (BIMP) mītnes vieta.

Parīze piesaista sev cilvēkus  ar savu orģinalitāti seno ielu un bulvāru izskatā, kas izstaro vēsturi. Tā ir pazīstama visā pasaulē ar savu pieminekļu un muzeju bagātības unikalitāti. Restorāni un kafejnīcas Parīzi prezentē ar savu lielisko franču virtuvi un izsmalcinātajiem vīneime. Lieki teikt, ka tas ir neaprakstāmi jauki lēnā solī pastaigāties gar piestātnēm un unikālo tiltu pāri Sēnas upei. Parīze ir uzcelta ieplakā starp pieciem kalniem. Slavenākais no tiem neapšaubāmi ir Montmartre. Kalna piekājē, tālu no tūrisma maršrutiem Jūs varēsiet atrast klusas ieliņas, kur laiks, šķiet, apstājas. Ja apstāsieties, lai baudītu maltīti kādā no mājīgajiem bistro, šķitīs, ka esat nokļuvuši paradīzē - mazā, klusā franču ciematā ar tam pienācīgo romantiku. 

Nedrīkst nepieminēt, ka Parīze tā ir dāmu paradīze - modes galvaspilsēta. Tā devusi pasaulē tādus slavenus modes dizainerus kā Christian Dior, Chanel, Christian Lacroix, Pierre Cardin un daudzus citus. Šodien šeit atrodas modes nams ar slavenāko franču modes dizaineru radītajiem tērpiem un aksesuāriem un ne tikai. Savs modes nams vai mazais veikaliņš Parīzē tas ir augstākās prasmes apliecinājums un atzīšana visā pilsētā. 

Šī pilsēta ir tūristiem bagāta ar savu aizraujošos un romatisko tēlu. Šo tēlu ietekmē pilsētas vēsture, arhitektūra, muzeji un objekti, un to apskatīt katru gadu vēlās miljoniem cilvēku. 2007. gadā Parīzi apmeklēja 32.6 miljoni tūristu. Ildefransas reģions ir un paliek visvairāk apmeklētākais reģions Francijā, un Parīze viena no visvairāk apmeklētākajām pilsētām pasaulē. Tūrisms rada milzu ieguldījumus pilsētas un valsts kapitālā, šeit nepārtraukti atveras jaunas viesnīcas un restorāni. 11 restorāniem Parīzē ir piešķirtas 3 Michelin zvaigznes, kas nozīmē, ka restorāns ir viens no labākajiem pasaulē. 

Vairāk informācijas par to, ko var redzēt un darīt šajā unikālajā pilsētā atradīsiet šeit: http://www.parisinfo.com/

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!