Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Pekina

Pekina (北京市/Běijīng Shì) ir pilsēta Ķīnas ziemeļos. Tā ir Ķīnas galvaspilsēta un otra lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita. Viena no četrām Ķīnas pilsētām, kurām ir provinces tiesības. Ķīnas galvenais politiskais centrs. Šī pilsēta ir lielākais dzelsceļa un autoceļu krustojums un viens no galvenajiem gaisa centriem visā valstī. Turklāt, Pekina ir politiskais, izglītības un kultūras centrs Ķīnā.

Beijihg (Pekina), lai gan nav vecākā pilsēta valstī, bet ir visineteresantākā gan. Olimpiskās spēles 2008. gadā globāli mainīja vietējo ainavu un pašu pilsētu kopumā. Tā ir milzīga metropole, kurā jaucas dažāda stila arhitektūras šedevri: klasiskā krievu stila ēkas, padomju stila pieminekļi līdz pat klasiskajiem Āzijas stila šedevriem. Viens no populārākajiem apskates objektiem mākslas galvaspilsētā ir Pekinas operas nams, kas tiek uzskatītes par vienu no lielākajiem kultūras sasniegumiem šai tautai. Pekinas opera apvieno elementus, piemēram, deja, dziesma, dialogs, ainas no kaujas cīņām, žestiem un akrobātikas. Daudzās izrādēs dzirdēsiet dialogos sarunas vecajā dialektā. Tāpēc, ne iesācējiem ķīniešu valodā operas namā ir izvietots tablo, kur visas sarunas tiek translētas divās valodās: angļu un mūsdienu ķīniešu.

Klimats. Pekinā valda mitrs konktinentālais klimats, kam lielā mērā pakļauj tieši musonu vēji. Tāpēc vasarā ir mitrs un karsts laiks, bet ziemai tuvojoties laiks paliek sauss, bet vējains. Vidējā gaisa temperatūra janvārī ir -7° C -4° C, bet jūlijā 25 ° C līdz 26 ° C. Laika posmā no septembra līdz novembrim, šeit ir vēss, bet patīkams, jo ir skaidrs laiks un vējš ir patīkams.

Ko apskatīt Pekinā

Galvenais tūristu "punkts" pilsētā ir milzīgs pils komplekss, kas ir piecsimt gadu vecs saukts par Aizliegto pilsētu. Ne mazāk interesants apskates objekts ir Tjaņaņmijas laukums ar tā milzīgajiem debesu vārtiem, un Jiangmen Tyananmen vārti, Vasaras pils (atrodas 12 km attālumā no Pekinas), Debesu templis "Tiantan". Un protams pastaiga pa Lielo Ķīnas mūri.  Interesants pasākums ir arī budistu tempļu apmeklējums, piemēram, Lama, Konfūcija templis "Kunmyao", mauzolejs Mao Dzeduns. Un protams, viens no vecākajiem tiltiem Ķīnā Lugoutsyao (Marko Polo tilts). 

Kur paēst:
Nevienam nav noslēpums, ka ēšanas paradumi Ķīnā ir krietni atšķirīgi no mūsējiem. Tomēr silti iesakām laikā kuru pavadat šajā valstī izbaudīt viņu virtuves kultūru maksimāli. Vidējais rēķins Pekinas restorānā ir 100 juaņas (RMB, 1 USD ir 6.2 RMB) uz vienu personu iekļaujot arī dzērienus. Ja tu esi Pekinā, iesakām ēst katru reizi citā restorānā, bet vispazīstamākais no bāriem tieši Pekinā būs Houhai (Beyond the Sea), tā ir modernākā un pieprasītākā nakts dzīves vieta Ķīnas galvaspilsētā. Populārākais ēdiens - Pekinas pīle.  

Pekinas ielās Jūs noteikti atradīsiest arī daudz tējas veikaliņus. Bet tiem, kas īpaši mīl krāt suvenīrus no apmeklētajām vietām - nemainīgi topu augšgalā ir Ķīniešu laku izstrādājumi. 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!