Sintija un Artūrs par intensīvo angļu valodas nometni Braitonā

Šovasar Sintija Ruicēna (17) un Artūrs Špaks (16) bija to jauniešu vidū, kuri devās grupu braucienā uz BLC angļu valodas nometni Braitonā, Lielbritānijā. Abi pusaudži izvēlējās intensīvo mācību programmu ar 32 angļu valodas nodarbībām nedēļā.

Kādēļ izvēlējies tieši grupu braucienu uz Braitonu?

S: Jo tajā brīdī brauciens uz Braitonu bija visizdevīgākais variants ne tikai materiālā, bet arī atrašanās vietas ziņā. Turklāt Braitonā tika piedāvāta intensīvā mācību programma – 32 angļu valodas nodarbības nedēļā.

Vai nebija bail vienai pašai doties tik tālu?

S: Šī bija mana pirmā, bet cerams, ka ne pēdējā nometne ārzemēs. Sākumā satraukums bija liels, it īpaši pirms iekāpšanas lidmašīnā. Vēlāk, kad ierados Braitonā, viss bija kārtībā un satraukuma pārgāja.

Lūdzu, pastāsti par savu pieredzi nometnē!

S: Nometne bija fantastiska! Katru dienu iemācījos un uzzināju ko jaunu.

A: Man patika pilnīgi viss! Gan pasniedzēji, gan pārējie studenti bija forši. Lielākā daļa jauniešu bija no Itālijas un Turcijas, bet arī no pārējām Eiropas valstīm, Ķīnas, Japānas un pat Kazahstānas bija vismaz 1 – 3 jaunieši.

Kā Tu raksturotu Braitonu un cilvēkus Anglijā?

S: Braitonā ir daudz dažādu cilvēku. Visvairāk mani pārsteidza tas, ka visi cilvēki bija ļoti laipni un izpalīdzīgi.

Kuras aktivitātes un ekskursijas Tev visvairāk palikušas atmiņā?

S: Vislabāk man patika Seven Sisters baltās klintis, brauciens uz Londonu, BBQ vakars un studentu ballīte.

A: Mani pārsteidza aktivitāšu daudzveidība - diskotēkas, BBQ pludmalē, sporta pasākumi un izbraucieni. Arī Londonu apmeklēsiet jebkurā gadījumā :)

Kas Tevi visvairāk pārsteidza vai iedvesmoja?

S: Mani pārsteidza tas, ka man Braitonā nebija bail runāt angliski.

Kā Tu domā – kurās situācijās Tev noderēs iegūtās zināšanas un pieredze?

S: Pavisam noteikti man vairs nebūs bail ceļot vienai. Skolā man būs vieglāk turpināt mācīties angļu valodu, jo nometnes laikā pilnībā pārvarēju valodas barjeru!

A: Rudenī atgriežoties skolā, angļu valodas skolotāja bija patīkami pāsteigta – es spēju labāk izteikties, turklāt biju papildinājis arī savu vārdu krājumu.

Lūdzu, pastāsti kādu smieklīgu atgadījumu / pārpratumu mācību laikā!

S: Vienā angļu valodas nodarbībā bija jāveic komandas darbs, kurā jāizdomā jauna sporta spēle. Mēs katrs stāstījām savas idejas komandas biedriem un, kad pienāca mana kārta, es biju tik ļoti aizrāvusies, ka nemaz nepamanīju, ka pusi esmu pateikusi latviski.

Lūdzu, salīdzini angļu valodas nodarbības Braitonā un savā skolā! Ar ko tās atšķiras?

S: Braitonā mācības norisinās daudz brīvāk un nepiespiestākā gaisotnē. Pasniedzēji māca angļu valodu caur dažādām spēlēm un maziem projektiem.

A: Pasniedzēji bija daudz jautrāki un patīkamāki nekā Latvijā. Kopumā angļu valodas nodarbības man likās ļoti interesantas. Pirmajā dienā bija nedaudz dīvaina sajūta, bet es ātri iegāju ritmā un otrajā nedēļā jau brīvi runāju angliski.

Vai plāno arī turpmāk kontaktēties ar nometnē iegūtajiem jaunajiem draugiem?

S: Pašlaik uzturu kontaktus ar meiteni no Turcijas un plānojam satikties nākamgad kādā valodu nometnē.

Lūdzu, pastāsti par dzīvošanu viesģimenē!

S: Istabā dzīvoju kopā ar meiteni no Šveices. Mūsu istaba bija pietiekami liela, un visa māja bija ieturēta vienotā stilā – man bija sajūta, it kā es būtu nonākusi kādā vācu romantiskajā filmā.

A: Es dzīvoju vienā istabā ar spāni; mēs ātri vien sadraudzējāmies, tādēļ nometnes beigās bija grūti šķirties.

Ko Tu ieteiktu jauniešiem, kuri vēl tikai domā par došanos uz nometni ārzemēs?

S: Es pavisam noteikti iesaku doties uz nometni ārzemēs! Tā ir neaizmirstama dzīves pieredze un lieliskākais veids kā apgūt valodu. Pēc šīs nometnes es esmu kļuvusi drosmīgāka, pašpārliecinātāka un patstāvīgāka.

A: Pavisam noteikti iesaku šo nometni visiem, kas vēl nav izlēmuši – iegūsiet nenovērtējamu pieredzi un jaunus draugus! Tas ir jāizbauda katram! Ja iespējams, dodieties vismaz uz trim nedēļām, jo nepavisam negribēsies braukt mājās. Nekad neaizmirsīšu šo piedzīvojumu! Paldies EC Durbe!