Slima

Slima (maltiešiem Tas-Sliema, angliski Sliema) - Maltas ziemeļu puses krasta pilsēta. Pilsēta maltiešu un salas viesu vidū zināma kā iepirkšanās un atpūtas centrs, pati galvenākā un dzīvākā Maltas daļa. Šeit izvietotas arī lielākās un slavenākās Maltas viesnīcas. Slima, kuras nosaukums tulkojams kā "ērtā, komfortablā", reiz bija kluss zvejnieku ciematiņš. Mūsdienās viss šeit ir ļoti mainījies un pilsēta ir dzīva un skaļa cauru gadu.

Šī kūrorta zona tūristu vidū ir pati iecienītākā un pieprasītākā. Jau 19. gs. otrajā pusē Valettas bagātākie un ietekmīgākie ļaudis devās tieši uz Slimu, lai atpūstos, iepirktos un izklaidētos, šeit būvēja savas rezidences. Joprojām vietējo iedzīvotāju vidū ir ļoti prestiži tieši Slimā iegādāties nekustamo īpašumu, māju vai kaut nelielu dzīvokli šeit iegādājas arī daudzi ārzemnieki.

Slima saviem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem piedāvā lielisko iespēju nesteidzīgi pastaigāties pa piekrastes promenādēm, garām neskaitāmajām Maltas viesnīcām, iepirkšanās paradīzēm, suvenīru bodītēm, restorāniem un kafejnīcām un citām atpūtas iestādēm. Bet atliek tikai pāris soļus paiet nost no šīs skaļās vietas, un jūs nokļūstat pavisam citā Slimā! Šī būs Slima ar savām šaurajām, mājīgajām ieliņām, ar skaistajām baznīcām. Šeit tiešām valda komforta un miera gars, kurā varat atvilkt elpu no pilsētas dzīvās, mutuļojošās daļas.

Slimas vecākajā daļā Rudolf Street varēsiet apbrīnot Maltas dižākās privātmājas, rezidences un pilis, kuras celtas 19. gs vidū un beigās. Un jāatzīst, katra no tām ir kā savdabīgs piemineklis dižajai itāļu arhitektūrai.

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!