Smaragda pilsēta Dublina

Dublina (Dublin) - pilsēta un grāfiste Īrijā, šīs valsts galvaspilsēta. Atrodas Lensteras provinces Dublinas grāfistē, Liffas upes ietekas krastos pie Īrijas jūras līča. Pati lielākā Īrijas pilsēta, kura aizņem gandrīz 115 kv.km. Pati lielākā Īrijas jūras osta, politiskais, ekonomiskais un kultūras centrs. Dublinā šobrīd pastāvīgi dzīvo 505 739 iedzīvotāji, bet kopā ar tās piepilsētām kopējais iedzīvotāju skaits pat pārsniedz 1,8 miljonus!

Dublina arī pasaules literatūras vēsturē ieņem nozīmīgu vietu, jo tajā savā laikādzimuši vai dzīvojuši tādi pasaulsaveni cilvēki kā Viljams Batlers Jeits, Džordžs Bernards Šovs un Semjuels Bekkets, Oskars Vailds, Drakulas autors Džonotans Svifts.

Gastronomiskā Dublina

Pats lielākais gastronomiskais lepnums ir īru ragū! Ne īsti zupa, ne otrais - tā savulaik to varējām lasīt  "Trīs vīri laivā" un tā ir īsta patiesība, jo tas tiek gatavots no visa, kas mājās atrodams. Apēdod vienu šādu īru ragū, esi paēdis un guvis sāta sajūtu vismaz 3 dienām. Bet, ja nopietni, šo gardumu, kuru gatavo no kartupeļiem, bekona un cūkgaļas cīsiņiem "koddl", varat pasūtīt un nogaršot ikvienā īru krodziņā un restorānā.

Un nedrīkstam aizmirst arī slaveno tumšo "Guinness" alu un īru viskiju.

Ko apskatīt Dublinā

  • Autobuss - spoks. Ar šo autobusu grupas braucienā tiksiet izvizināti pa Dublinas un piepilsētas spoku un mošķu leģendu apvītajām vietām - ieraudzīsiet mājas, kurās valda spoki, uzzināsiet par Dublinas Drakulas dzīvi un asiņainajām orģijām, varēsiet pat sarokoties ar kādu spoku vai mūmiju (ja vien pietiks drosmes). Šis spocīgais ceļojums beidzas mājīgajā Legal Eagle tavernā, kurā jūs apkalpos un izklaidēs leģendārie tēli.
  • Dublinas pils - iespaidīga un vēsturiska ēka, kurā no 12.gs līdz pat 20. gadsimta divdesmitajiem gadiem bija mājvieta valsts administrācija (atrodas pilsētas rietumu pusē).
  • Pauerskorta - karalisko parku komplekss, kurš izveidots 13. gs un tad 18. gadsimta piedzīvojis pamatīgu rekonstrukciju. Šī kompleksā pati skaistākā pērle - itāļu stila terase ar grandiozām kāpnēm, kuras veidoja vairak kā 20 gadus! Un kā gan nepieminēt daudzās skulptūras un strūklakas, Tritona ezeru un japāņu dārzus - tas viss tiešām jāredz.
  • Guinness alus muzejs (Guinness Storehouse) - viena no Dublinas iecienītākajām tūristu apmeklēšanas vietām, atrodas septiņus stāvus augsta ēkā, kurā atrodas gan muzejs, gan bārs "Gravitācija", šeit arī uzzināsiet šī pasaulsavenā dzēriena un brenda vēsturi, tradīcijas, izgatavošanas metodes. Bet  šeit arī varat atjaunot savas zināšanas par alkohola lietošanas kaitīgumu īpašā, šai tēmā veltītā zālē, kā arī izpētīsiet reklāmas no senajiem laikiem līdz pat mūsdienām. Šo alus muzeju atklāja ne tik sen - tikai 200. gadā.
  • Viskija muzejs "The Old Jameson distillery"
  • Dublinas Zoo Dārzs. Savu mājvietu tas atradis Fēniksa parkā un bija dibināts tālajā 1830. gadā. Slavenais "Metro-Goldwyn-Mayer" lauva, kurš tika izmantots reklāmā no 1916. līdz 1928. gadam, ir tieši Dublinas Zoo mīļotais lauva vārdā Leo.
  • Īrijas Nacionālā galerija - dibināta 1854. gadā, bet apmeklētājiem tā savas durvis vēra tikai dsmit gadus vēlāk - 1864. gadā. Tajā aplūkojama izcila īru gleznotāju darbu kolekcija, šeit varat apskatīt arī itāļu un holandiešu vecmeistaru darbus.
  • Trinity Koledža - dibināta 1592. gadā, tās patronese bija Karaliene Elizabete. Mūsdienās tā ir neatkarīga koledža un arī viena daļa no Dublinas universitātes. Koledža ir viena no septiņām vecākajām angliski runājošajām augstskolām pasaulē un vienīga, kas neatrodas Anglijas sastāvā.

Klimats. Dublinas klimats ir mērens piejūras klimats ar diezgan maigām ziemām, ne īpaši karstām vasarām un bez krasām temperatūras izmaiņām. Maksimālā gaisa temperatūra janvārī var sasniegt -8C, jūlijā maksimālā gaisa temperatūra ir 20C. Paši saulainākie mēneši ir jūnijs un jūlijs, Dublinā nokrišnu daudzums ir 2 reizes mazāks kā Ziemeļīrijā un tas ir ekvivalents Londonas nokrišņu daudzumam. Paši mitrākie mēneši ir decembris un augusts, pats sausākais vienmēr tiek nominēts aprīlis. Kas patīkami, gaišās diennakts stundas var ilgt par 19 stundas diennaktī vasarā, bet ziemā 9 stundas ir gaišs.

Transports. Dublinā ļoti viegli un ērti var pārvietoties, izmantojot Dublin Pass - braucienu karti, kura dod daudzas atlaides. Tā ir dažādu veidu - vienai, divam, trīs vai sešām dienām. Vienas dienas karte jums izmaksās 29 eur pieaugušajam, sešu dienu karte pieaugušajam izmaksās 89 eur. Tā darbojas kā atlaižu karte ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī daudzos veikalos, teātros un restorānos, ar šo karti arī izdevīgi pārbraucieni no/uz lidostu līdz centram ērtajos Aircoach autobusos.

Angļu valoda Dublinā:

Angļu valoda Īrijā:

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!