Valodu kursi ārzemēs > Džersi

Džērsijas sala

Džērsija - skaistā sala Lamanša jūras šaurumā Normandijas salu arhipelāgā. Lielākā no šī arhipelāga salām 116 km2 teritorijā. Daudzi saka, ka šī sala ir kā sapnis, paradīze Francijas tuvumā. No Džērsijas līdz St. Malo ostai Bretaņā ir tikai 65 km attālums. Salai ir sena un bagāta vēsture, skaitāma tūkstoš gadus no La Kott alas, kurai ir vairāk kā 250 000 gadu līdz neolītiskajiem dolomītiem un seno skandināvu apmetnēm vai normandiešiem, kuri šajā apvidū ieradās. Normandijas hercogs Vilhelms Angliju iekaroja tālajā 1066. gadā un kļuva par Anglijas karali Vilhelmu I un kopš tā brīža Džersija ir Anglijas pavalsts un ir uzticīga karalistei. Visās oficiālajās pieņemšanās pirmais tosts Džersijā joprojām skan šādi: "Par Karalieni, mūsu hercogu!"

Kartē skaidri un pārskatami iezīmētās salas takas jūs ved tās vēsturē un leģendās. Uzmetiet skatu Francijai, kuras krastus tālumā varat saskatīt, mēģiniet ieraudzīt citas Normandijas arhipelāga salas, to klintis, un sajutīsiet jūras elpu. Paisumus un bēgumus Džersijas salā var redzēt ļoti izteikti, jo krasta līcis ir 12 metrus plats.

Salā ātruma ierobežojums ir ļoti stingrs - 24 km stundā, tieši tāpēc automašīnas šeit ir mazākumā un vietējie, kā arī tūristi labprātak pārvietojas kājām vai ar velosipēdiem un zirga mugurā.

Džērsijas daba ir neaprakstama, arī dzīvnieku pasaule irļoti raiba un daudzi no šeit sastopamajiem putniem un zvērsiem šo salu ir izvēlējušies kā savu vienīgo  mājvietu pasaulē. Salas piekraste stiepjas 80 km garumā un ikviens šeit atradīs kādu klusu, gleznainu līcīti savai gaumei un dvēseles stāvoklim. Visas oficiālās peldvietas tiek stingri uzraudzītas, tajās darbojas glābēju patruļas, tāpēc arī bērniem tās ir drošas.

Bet ne tikai daba un vēsture ir Džērsijas salas vilinājums tūkstošiem tūristu.  Tieši Džērsijas salā tika dibināts pasaulē labi zināmais "Ērika Janga Orhodeju" fonds. Džērsijas salā izaudzētās orhidejas ir atzītas par pasaulē skaistākajām! Šeit arī ir paša Džeralda Darela dibinātais pasaules klases ZooParks. Tieši šeit ir radīti vislabākie apstākļi katras, šeit ieraugāmās, faunas dzīvei. Zoodārzs ir arī kā galvenais ofiss Darela dibinātajam savvaļas faunas Tresta fondam, kurš īpaši pievērsies gorillu, orangutānu un lemūru dzīvei nebrīvē.

Vietējās vēsturiskās ievērības cienīgās vietas:

1. Elizabetes cietoksnis. Celts 1594. gadā, ilgu laiku tika izmantots kā salas aizsardzības forts cīņai ar frančiem, kuri daudzu gadu garumā mēģināja iekarot salu. Tāpat netālu atrodas Mont-Orgelas pils, kura arī ieņem nozīmīgu vietu salas vēsturē.

2. Džeralda Darela Savvaļas dabas parks. To savulaik dibināja slavenais dabas pētnieks, šeit viņš ne tikai dzīvoja, bet arī strādāja, rakstīja savas grāmatas, novēroja un pētīja dzīvniekus un putnus.

3. Ērika Janga Orhodeju pasaule - lielākā savvaļas un audzēto orhideju kolekcija uz šīs planētas.

4. Džērsijas salas slavenā vīnogu audzētava - privātīpašums, kuram ir arī sava vīna darītava un izcils restorāns, kurā tūkstošiem salas iedzīvotāju un tūristu var nobaudīt šeit izaudzēto vīnogu ražu un no tās pagatavoto vīnu.

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!