Noslēpumainā viduslaiku Noridža

160 kilometrus no Londonas, atrodas kāda neliela, sena pilsētiņa, kura nodēvēta par Noridža. Tā sāka plaukt tālajos viduslaikos un ir populāra ar to, ka skaitās kā Norfolkas grāfistes pilsēta Anglijas austrumos.

Nonākot Noridžā jūs tiešām sajutīsiet viduslaikus! Kopš pilsētas pirmsākumiem tā ir saistīta ar mākslu, literatūru un publicēšanu, ko turpina arī mūsdienās.

Noridža patiks cilvēkiem, kuri spēj izbaudīt klusumu, mieru un dabu. Šeit jūs neatradīsiet skaļas diskotēkas un lielus naktsklubus. Toties atradīsiet baznīcas, katedrāles, muzejus, teātrus un gleznainus parkus, kuros mīt pieradinātas vāveres!  Vietējie iedzīvotāji (to ir tikai ap 130 tūkstošiem) cītīgi lolo atmiņas par saviem senčiem un saknēm, to var redzēt neskaitāmajos pieminekļos. Noridžā ir ļoti daudz viduslaiku ēku, bruģētu ieliņu (viena no skaistākajām ir Elm Hill), mazu bāru un krodziņu, lielākajai daļai bāru ir vairāk nekā 100 gadu. Neskatoties uz pilsētas seno pagātni, gadu laikā tā ir ļoti attīstījusies, tagad to dēvē arī par ievērojamu mācību centru, šeit tika atvērta Austrumanglijas Universitāte, kurā mācās studenti no visas pasaules.

Mazajā Noridžā mēs varam apskatīt apbrīnojami lielus dārzus un parkus, senas pilsdrupas Vensumas krastos un nocietinājumus, tomēr iemīļotākās vietas bija, ir un būs Noridžas pils un 15.gadsimtā būvētā katedrāle.

 

Klimats:Tāpat kā pārējās Britu salās, šeit vērojams mērens piejūras klimats, kurš nenogurdina ar savām ekstremāli karstajām temperatūrām un nokrišņu daudzums ir vienmērīgi sadalīts visa gada garumā.

 

Vērts apskatīt: Norwich Cathedral, East Ruston Old Vicarage Garden,Elm Hill, Norwich Theatre Royal, Norwich Castle u.c.

  • Norwich Cathedral– vietējo iedzīvotāju mīļākā vieta. Dibināta 1096. gadā un tā pati par sevi ir viena no vislabākajām Romas arhitektūras stila ēkām Eiropā, ar augstāko torni un lielāko klosteri Anglijā. Iekšpusē, katedrāle stāsta par gandrīz 1000 gadu senu vēsturi.
  • East Ruston Old Vicarage Garden- viens no aizraujošākajiem pārsteigumiem grāfistes teritorijā. Ienākot dārzā, jūs būsiet prom no skaļās ārpasaules un iegrimsiet ziedu aromātu burvībā!
  • Norwich Theatre Royal- teātris iepazīstina ar mūzikliem, drāmām, dejām, operām, komēdijām un koncertiem. Profesionālās izstādes nāk tieši no Londonas un ir pilnībā draudzīgas visiem vecuma cilvēkiem.
  • Norwich Castle- Karaļa pils, muzejs un mākslas galerija vienā ēkā. Celtne pilna ar dārgumiem, arheoloģiju, Senās Ēģiptes galeriju un dabas vēsturi.

 

Transports. Pilsētā ir laba vilcienu satiksme, kura atspoguļo tās nozīmi Viktorijas laikos, kad tajā atradās trīs lielas dzelzceļa stacijas. Pēc tam, kad pārējās divas tika slēgtas, Norwich Thorpe kļuva par galveno pilsētas staciju.

Angļu valodas kursi Anglijā, Norvičā
Angļu valodas kursi Anglijā, Norvičā

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!