Valodu kursi ārzemēs > Losandželosa

Losandželosa

Losandželosa (angļu: Los Angeles), saukta arī par Eņģeļu pilsētu (the City of Angels) vai saīsināti par L.A., ir pilsēta ASV dienvidrietumos pie Klusā okeāna. Tā ir lielākā Kalifornijas štata pilsēta un otrā lielākā ASV pēc Ņujorkas. Pilsēta ir kultūras un ekonomikas centrs Losandželosas-Longbīčas-Santannas metropolē, kurā dzīvo 12,9 miljoni iedzīvotāju. Pašā pilsētā dzīvo 3,83 miljoni cilvēku. Pilsēta tika dibināta 1781. gadā, bet pilsētas tiesības tā ieguva tikai 1850. gadā.
Losandželosa ir viens no biznesa, starptautisko darījumu, izklaides, kultūras, modes, zinātnes, tehnoloģiju un izglītības centriem visā pasaulē. Tajā ir augsti attīstītas kino un populārās mūzikas nozares. Pilsētas robežās atrodas Holivuda. Bez pasaules mēroga izklaides industrijas kompānijām (20th Century Fox, Paramount Pictures), Losandželosa ir mājvieta militārās rūpniecības kompānijai Northrop Grumman un naftas kompānijai Occidental Petroleum.
Losandželosā atrodas arī vairākas universitātes, no kurām pazīstamākās ir Dienvidkalifornijas universitāte un Kalifornijas universitāte Losandželosā (UCLA).

Klimats.  Pilsēta atrodas vidusjūras klimata zonā. Un tai raksturīga ir karsta un sausa sezona gandrīz bez nekādiem nokrišņiem vai arī vēsa mitrā sezona ar biežām lietusgāzēm. Vēja vēsmas pūš no Klusā okeāna, padara pilsētas rajonos klimatu (tuvāk krastam) vēsāku vasarā un siltāku ziemā.

Izklaides iespējas pilsētā. "Izklaižu galvaspilsēta", tā bieži tiek dēvēta Losandželosa gan vietējo iedzīvotāju starpā, gan arī tūristu aprindās. Pilsētā ir desmitiem tūkstošu dažādu atpūtas iespēju: restorāni, kafejnīcas, bāri, u.tt. Galvenie nakts uzdzīves centri atrodas pašā pilsētas centrā, tādos rajonos kā Silver Lake, Hollywood, West Hollywood (īpaši slavena ar Sunset Strip klubiem un bāriem).
Dienas laikā, iedzīvotāji un tūristi apmeklē pasaules slavenāko atrakciju parku "Disneyland" (atrodas tuvējā pilsētiņā - Anaheimā) un Universal Studios Hollywood (kur ir uzņemti neskaitāmi daudzi amerikāņu pazīstamie seriāli), okeāna pludmales Santa Monica un Malibu. Šīs pilsētas vizītkarte, protams, ir māksla, proti filmu un TV programmu radīšana. Tieši tāpēc tā ir dzīvesvieta daudzu populāru filmu zvaigznēm.

Ko apmeklēt un apskatī Losandželosā

  • Holivuda un Holivudas aleja. Pastaiga gar Ēģiptes un Ķīnas teātri, slavenā Kodak teātra apskate, kur norit ikgadējā kinoakadēmijas balvas pasniegšana (Academy Awards), plašāk pazīstama kā "Oskara" balvu pasniegšanas ceremojina. Tālāk noteikti dodieties uz Slavas aleju (Hollywood Walk of Fame), kas ir izstiepusies 18 kvartālu garumā, un kur ieraudzīsiet slavenāko cilvēku roku un kāju nospiedumus.
  • Grifita observatorija, šeit varēsiet apskatīt zvaigžņotās debesis ar milzīgu teleskopu uz Klusā okeāna un Losandželosas. Labos laika apstākļos, var ieraudzīt arī slaveno pilsētas zīmolu - lielos baltos burtus "Hollywood" uz kalniem.  
  • Ripleja muzejs "Tici vai nē". ("Ripley's Believe It or Not!") Ļoti neparasts muzejs. Šeit ieraudzīsiet daudz dažādas dīvainas un interesantas lietas, kas patiks gan bērniem, gan arī pieaugušajiem. Šeit jūs redzēsiet zārku, kas izgatavots no tualetes papīra, ādas jaku, kas izgatavota no koka, Freddy Krueger portretu no saldumiem un daudz ko citu. 
  • Beverly Hills. Vai atceraties šo seriālu? Losandželosā esot Jums būs tā iespēja apmeklēt šīs pilsētas bagātāko daļu. Tā atrodas pilsētas rietumos un vietējie to atzīst kā neatkarīgu pilsētu. Tā ir paslēpta aiz augstiem žogiem, savrupmājas ir bruņotas, jo tajās dzīvo pasaulslavenas zvaigznes. Tūristi šo vietu ir ļoti iecienījuši.
  • Grauman ķīniešu teātris. Visvairāk apbrīnotā ēka Holivudā, to noteikti ir vērts apskatīt! Ķīnas arhitektūras stila himna. Lai gan tik neierasti, tomēr bez šīs vietas Losandželosa nav iedomājama jau pēdējos 75 gadus.  
  • Watts Towers. Spilgts piemērs tam, ka interesantākie spoguļstiklu debesskrāpji patiesī nemaz nav debesskrāpji un nebūt ne no spoguļstikla, bet gan savākts praktiski no lūžņiem. Kolekcija sastāv no 17 savienotiem torņiem, kas ir līdz pat 30 metrus augsti un nedaudz atgādina futūrisku ēku. Kā tas izpaužas izjutīsiet Jūs paši, ja vien apmeklēsiet šo vietu!

Angļu valoda Losandželosā:

Angļu valoda ASV:


 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!