Valodu kursi ārzemēs > Roma

Roma - šedevru pilsēta!

Laipni lūdzam Romā - Itālijas galvaspilsētā, kas pazīstama arī kā "Mūžīgā pilsēta". Tā ir milzīga pilsēta ar ļoti bagātu kultūru: no muzejiem līdz parkiem un mākslas galerijām, arheoloģiskajiem izrakumiem un mākslas šedevriem. Roma slavena ar savu naksnīgo dzīvi, lielām viesnīcām, viesmīlīgiem ģimeniskajiem restorāniem. PIlsēta veiksmīgi apvieno vēsturi un mūsdienas, eleganci un neformālo dzīvi. Brīžiem tā mums piedāvā tik daudz izvēļu, ka grūti pieņemt īsto lēmumu - kurp doties, ko darīt, ko apskatīt.

Roma - tā ir mākslas un arhitektūras pērļu apvienojums un tās 2700 gadu ilgo vēsturi varat sastapt ik uz stūra.

Šī tiešām ir viena no varenākajām pilsētām pasaulē ar dažādo stilu un gadsimtu sajaukumu - no senās Romas varenības līdz viduslaikiem, no Renesanses laikmeta līdz Baroka lieliskumam. Tieši tas padara Romu par vienu no pasaules ievērojamākajām, vilinošākajām pilsētām - atklājiet sev Romas daudzo laukumu skaistumu, ieklausieties pilsētas strūklaku stāstos, topiet mazs, ieejot kādā no bazilikām un baznīcām, izstaigājiet senās pilsētas drupas un noteikti esiet viens no tūkstošiem pilsētas iedzīvotāju un viesu, kurš laiski pavada laiku pilsētas skaistajā Kampo dej Fjori laukumā.

Pateicoties Romas iedzīvotāju atvērtībai un draudzīgumam, jūs ātri vien iegūsiet jaunus draugus. Varbūt tieši tāpēc tūkstošiem cilvēku Romu arī izvēlas kā piemērotāko vietu itāļu valodas apguvei.

Roma noteikti patiks naksnīgās dzīves un iepirkšanās mīļotājiem. Un kur nu vēl pastaigu cienītaji - pilsēta noteikti ir jāapskata, ejot kājām, lai nepalaistu garām nevienu mirkli. Tūristu sezona Romā parasti sākas ar Lieldienām un ilgst līdz pat oktobrim.

Laika apstākļi Romā

Lielākoties Romā vienmēr ir patīkami silti. Viskomfortablākais laika periods Romas apmeklējumam, protams, ir pavasaris un rudens, kad ir vismazākie lietus periodi un daudz saulainu dienu.. Gada karstākie mēneši Romā, kad pilsētā ir tiešām karsti, ir vasara. Šajā periodā vairāk gan gribas sēdēt ērtā viesncas numuriņā pie ieslēgta kondicioniera un iziet ielās tikai vēlās vakara stundās. Ziemas Romā ir bez sniega, toties ar lietavām. Pat Ziemassvētkos un Jaunajā gadā svētku pavadoņi ir lietus lāses un visi staigā ar lietussargiem un plānās jakās.

Kas noteikti būtu jāapskata Romā?

Kolizejs

Tieši ar Kolizeja apmeklējumu iesakām sākt Romas apskati un iepazīšanu. Kolizeju mūsu ēras 80. gadā atklāja imperatora Vespasiana dēls Tits un vēlāk līdz pat mūsdienām Kolizejs ir viszināmākais Senās Romas atspoguojums.

Trevi strūklaka (Fontana di Trevi)

Šī ir pati lielākā un iespaidīgākā strūklaka Romā. Iesākumā mazajā Trevi laukumā 15. gadsimtā tā bija maza un tās autors arhitekts Alberti to bija izveidojis kā pateicību tīrajam ūdenim, ko pilsētai nodrošināja akvadukts Aquavergune, kuru 18. gadā pirms mūsu ēras uzcēla Makrs Argipa. Tikai 1762. gadā Trevi strūklaka ieguva savu šodienas vareno izskatu.

Spānijas laukums (Piazza di Spagna)

Spānijas laukumu Romā zina visi, pat tie, kuri šajā pilsētā nav bijuši. To kā skaistāko Eiropas laukumu ir atzinuši ne tikai vietējie iedzīvotaji un tūristi, bet arī 25 Eiropas Savienības mākslas zinātnieki! Uz 1722. gadā uzceltajām Spānijas kāpnēm mūsdienās notiek dažādi pasākumi, koncerti, Augstās Modes skates, kuras regulāri translē pa TV. Karstajā tūrisma sezonā pa šīm kāpnēm pārvietoties ir gandrīz neiespējami - uz katra no 137 pakapieniem sēž, guļ, ēd, skūpstās un fotogrāfējas simtiem cilvēku.

Vatikāns

Visu pasaules katoļu svētākā vieta, viena no nedaudzajām valstīm-pilsētā pasaulē un vienīgā valsts pasaulē, kurā joprojām valsts valoda ir latīņū. Vatikāns atrodas pašā Romas sirdī un liela daļā ievērojamāko Romas pieminekļu atrodas tieši šeit.

San Džovanni bazilika (Basilica di San Giovanni in Laterano)

Šo baziliku izveidoja imperators Konstantīns tālajā 4. gadsimtā un tā bija pirmā kristiešu baznīca, kura uzcelta Romā. Oficiāli tā ir Romas baznīca, kurā svētkalpojumus vada gan Romas Bīskaps, gan Pāvests.

Ja reiz būsiet bijuši Romā, noteikti iemīlēsieties šajā pilsētā, tās šedevros, dabā, cilvēkos un, pēc atgriešanās mājās, joprojām atcerēsieties par visu skaisto, ko redzēsiet tur un atkal sāksiet sapņot par savām Romas brīvdienām! :)

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!