Vašingtona

Vašingtona (Washington, D.C.), formāli Kolumbijas apgabals (District of Columbia, D.C.), ir Amerikas Savienoto Valstu galvaspilsēta un federālais apgabals, dibināta 1790. gada 16. jūlijā. Kolumbijas apgabals atrodas ASV austrumos, pie Atlantijas okeāna. Tas robežojas ar diviem štatiem - ar Merilendu un Virdžīniju. Mūsdienās Kolumbijas apgabala robeža atbilst Vašingtonas pilsētas robežām. Gan Vašingtonas pilsētu, gan arī Kolumbijas apgabalu pārvalda viena pašvaldības iestāde, taču ASV Kongresam ir augstākas lemšanas tiesības. Līdz ar to Vašingtonas iedzīvotāju statuss nedaudz atšķiras no ASV štatu iedzīvotāju tiesībām - štatos ir lielākas pašpārvaldes tiesības.
Vašingtonā patstāvīgi dzīvo vairāk nekā 588 000 iedzīvotāji, bet darba dienās pilsētā atrodas vairāk nekā miljons cilvēku. Ja skatās visu Vašingtonas metropoli, kurā Kolumbijas apgabals ir tikai daļa no tā, tad kopējais iedzīvotāju skaits pārsniedz 5,3 miljonus (astotā lielākā metropole ASV). Pašā pilsētā visu laiku lielākais iedzīvotāju skaits bija 1950. gadā, kad tajā dzīvoja 802 178. Vašingtona ir nosaukta ASV pirmā prezidenta Džordža Vašingtona vārdā. Apgabala administrācijas vadītājs un Vašingtonas pilsētas mērs kopš 2007. gada februāra ir Adrians Fentijs.
Vašingtonā atrodas 172 dažādu valstu vēstniecības, kā arī Pasaules bankas, Starptautiskā Valūtas fonda (IMF), Amerikas Valstu organizācijas (OAS),Panamerikas veselības organizācijas (PAHO) un citu organizāciju galvenās ēkas. Ja Vašingtona jeb, pareizāk sakot, Kolumbijas apgabals būtu štats nevis federālais apgabals, tad tas būtu ASV mazākais štats pēc platības un otrs mazākais pēc iedzīvotāju skaita (vēl mazāk iedzīvotāju dzīvo tikai Vaiomingas štatā). 

Klimats

Vašingtona atrodas mitrā subtropu klimata zonā. Pilsētas klimats ir tipisks ASV vidienā un Atlantijas okeāna reģionā, vietās, kas atrodas tālu no lielām ūdenstilpnēm. Pavasarī un rudenī ir silts, bet ziemā ir patīkami, neskatoties uz sniegputeņiem, kas piemeklē šo pilsētu ik pa laikam. Vidējā ziemas temperatūra 3.3 C, kas valda no decembra vidus līdz februāra vidum. Vasaras ir karstas un mitras, vidējā temperatūra 26.2 C un vidējais relatīvais mitrums ir aptuveni 66%. Kopumā augstās temperatūras un mitrums vasaras laikā ļoti bieži atnes pērkona negaisu, no kā dažkārt rodas viesuļvērtas.

Ko apskatīt Vašingtonā?

Baltais nams - tas ir amerikāņu tautas simbols un valsts prezidenta mītne. Šī ēka klasiskās arhitektūras stilā atroas uz Pensilvānijas avēnijas, kas ir gan kodolīgs rajos, bet tajā pašā laikā arī ļoti elegants.
National Mall - grezns un zaļs skvērs, kas stiepjas cauri Vašingtonas centram un kuru ieskauj dažnedažādi muzeji. Parka teritorijā ieraudzīsiet dažādus pazīstamus memoriālus un pieminekļus. Piemēram, parka teritorijā izstādīts iespaidīgs marmora obelisks, kas veltīts Džordžam Vašingtonam, pirmajam ASV prezidentam, netālu ir arī Abrahama Linkolna memoriāls, ēka ar lielu prezidenta skulptūru tās iekšpusē. 
Starptautiskais spiegu muzejs - Vienīgais muzejs pasaulē, kas atklāj saviem viesiem visus spiegošanas noslēpumus un tādējādi atstāj visus slepenos aģentus strupceļā. Muzejs atrodas pašā Vašingtonas centrā, netālu no National Mall. Šis ir viens no jaunākajiem un visvairāk apmeklētākajiem muzejiem Vašingtonā, jo īpaši starp spiegu filmu faniem.
Nacionālais aviācijas un kosmosa muzejs - šis muzejs atrodas divās ēkās - National Mall iekšienē un brīnišķīgā ēkā netālu no lidostas. Šajā muzejā jūs atradīsiet vislielāko kosmosa kuģu un lidmašīnu  kolekciju. Tajā ir pat kosmosa kuģis simulators, kurā varat iekāpt un redzēt savām acīm kā viss izskatās realitātē. Ļoti iespaidīgs muzejs!
Nacionālais vēstures muzejs - šis muzjes pārsteigs Jūs ar savām ekspozīcijām, mīkstās rotaļļietas dabiskā augumā. Bez tam, Jums būs iespēja redzēt vairāk nekā 125 tūkstošu dažādu augu, minerālu, dzīvnieku, dārgakmeņu eksponātus. Tostarp slaveno Hope dimantu, kas sver 45.5 karātus.


Angļu valoda Vašingtonā:

Angļu valoda ASV:


 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!