Stambula - austrumu pasaka!

3 impēriju galvaspilsēta, agrāk saukta par Konstantinopoli, šodien Stambula ir moderna un turīga pilsēta, kuru dēvē par Turcijas sirdi, neskatoties uz to, ka Stambula nav valsts galvaspilsēta. Tā ir ideāli piemērota cilvēkiem, kuriem ir vēlme redzēt pasaules vēsturi, nozīmīgas vietas, sajust kultūru sajaukumu, ko ir atstājuši romieši, bizantieši un osmaņi. Stambula (starptautiski lieto Istanbul) ir vienīgā pilsēta visā pasaulē, kas vienlaicīgi atrodas uz diviem kontinentiem, Eiropas (Traķija) un Āzijas (Anatolija). Dibinot pilsētu starp diviem kontinentiem un divām jūrām, pirms 2500 gadiem tika aizsākta pilsētas vēsture. Pilsēta tiek dēvēta par „Septiņu pakalnu pilsēta” (tāpat kā Roma), tāds apzīmējums ir radies, jo pilsētas vecākā vēsturiskā daļa atradās uz septiņiem pakalniem, uz kuriem bija uzbūvētas septiņas mošejas. Stambula ir lielākā pilsēta Turcijā un Eiropā, kā arī trešā lielākā visā pasaulē ar 12,6 miljoniem iedzīvotāju, tā ir ne tikai metropole, bet arī visas kultūras un finanšu centrs. Nav šaubu, ka Stambula, tāpat kā Londona, Ņujorka vai Parīze, ir viena no pasaules varenākajām pilsētām.

Vecpilsēta atrodas uz konusveidīgas pussalas un priecē visus ar savām mošejām, rotātiem debesjumiem, bruģētajām ieliņām un vecajām koka mājām, gluži kā austrumu pasakās! Uz dienvidiem skatam paveras mirdzošie Marmora jūras ūdeņi, bet uz ziemeļiem, gar Zelta raga izliekumu, mirdzēs Beyoğlu spožās gaismas. Pilsēta ir sadalīta divās daļās – vēsturnieciskajā un jaunajā. Vēsturnieciskajā daļā atrodas mošejas un pilis, toties jaunajā daļā ir lieliska uzdzīve, daudz iepirkšanās vietu un debesskrāpju.

Jūlijā un augustā Stambulā ir ļoti tveicīgs un mitrs klimats, tāpēc labāk būtu atrasties lauku apgabalos vai kūrortos, baudot kādu dzērienu jumta bāros, ieturēt maltīti zivju restorānos vai izmēģinot nargile (ūdenspīpe), ja laikapstākļi lutina, tad ir vērts apmeklēt kādu no Prinču salām. Diemžēl mūzikas pasākumi, klubi un pārējie pasākumi šajos mēnešos netiek rīkoti.           

Sabiedriskais transports pilsētā nerada problēmas, ja vien neplānojat doties pa maršrutiem, kas atrodas ārpus tūristu kartes, pašu vecpilsētu Sultanahmetvar viegli izstaigāt kājām.

Ievērojamākās vietas, kuras vērts apskatīt Stambulā:

Zilā mošeja (Blue Mosque) – viena no zināmākajām mošejām Stambulā, celta no 1609-1616. gadam

Svētās Sofijas katedrāle (Hagia Sophia) – viena no diženākām pasaules celtnēm, kā arī bijusī pareizticīgo baznīca

Stambulas tirgus (Grand Bazaaar) – 66 ielās izvietoti 4500 veikali, kur var iegādāties paklājus, keramiku, apģērbus, zeltlietas un, protams, turku saldumus. Interesantākais šajā tirgū ir tas, ka nevienai precei nav norādīta cena, pircēju uzdevums ir kaulēties!

Kopējā informācija:
-Tikai katrs piektais pilsētas iedzīvotājs ir turks
-Katru gadu Stambulā tiek uzbūvētas 30 jaunas ielas
-Mošejās nekur nav redzamas svētbildes, tikai grezni ornamenti

Ja Tev ir vēlme mācīties pasakainajā Stambulā, tad ieskaties rakstā par Istanbul Kültür University!

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!