Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vidusskolas gadi neapšaubāmi ir nozīmīgākais laiks jaunieša dzīvē, jo nepieciešams pieņemt svarīgu lēmumu – kur studēt un kura studiju programma būs piemērotākā. Izdarot izvēli, iesakām apsvērt dažādas iespējas, to skaitā paraudzīties arī ārpus Latvijas robežām. Studijas ārzemēs joprojām ir aktuālas, un daudzi jaunieši izvēlas iegūt augstāko izglītību ASV, Kanādā, Austrālijā vai kādā no Eiropas valstīm. Ja arī Tev iespēja mācīties angļu valodā modernā, internacionālā universitātē liekas vilinoša, turpini lasīt un saņemsi atbildes uz Tevi interesējošiem jautājumiem.

 

Kādēļ vērts studēt ārzemēs?

 • Kvalitatīva augstākā izglītība, kas balstīta uz darba tirgus prasībām
 • Studijas starptautiskajā biznesa valodā – angļu valodā! Savukārt studenti, kas vēlas sasniegt vairāk, var paplašināt zināšanas un paaugstināt konkurētspēju, apgūstot arī attiecīgās valsts valodu
 • Ir lieliska iespēja izvēlēties universitāti, kas starptautiskajos reitingos ierindojas augstākā vietā nekā Latvijas augstskolas, apliecinot studiju kvalitāti un efektivitāti
 • Daudzas EC Durbe pārstāvētās universitātes specializējas kādā noteiktā jomā un tādēļ tiek uzskatītas par labākajām attiecīgajā nozarē. Piemēram, Jönköping International Business School ir viena no prestižākajām biznesa skolām Zviedrijā, kas saņēmusi arī starptautisku atzinību un akreditāciju piemērs
 • Ārzemēs piedāvāto bakalaura un maģistrantūras studiju programmu klāsts ir krietni vien plašāks nekā Latvijā, tādēļ katrs varēs atrast savām interesēm un prasībām atbilstošāko
 • Lielākā daļa studiju programmu ietver obligātu praksi un/vai apmaiņas studijas, kas studentiem sniedz ievērojamas priekšrocības darba tirgū pēc absolvēšanas. Studenti bieži vien atrod savu pirmo darba vietu jau universtitātes prakses laikā, un daudzi uzņēmumi pat dodas uz universitātēm, lai atlasītu savai kompānijai  vērtīgus darbiniekus. Studijas ārzemēs ir pirmais solis starptautiskas karjeras virzienā.
 • Internacionāla mācību vide, kas sniedz vienreizīgu iespēju iepazīt citas kultūras un iegūt jaunus draugus no visas pasaules  
 • Dzīvošana un mācības tālu prom no mājām sniedz lielisku dzīves pieredzi un iemāca būt patsāvīgam un uzņemties atbildību par savu rīcību

Kādas studiju programmas pieejamas ārzemēs? Kuras programmas ir vispieprasītākās?

Plašajā bakalaura un maģistrantūras studiju programmu klāstā katrs varēs atrast savām interesēm un prasībām atbilstošāko – sākot no ekonomikas un menedžmenta līdz inženierzinātnēm, viesmīlībai un mākslai.  

Latvijas studentu vidū iecienītākās studiju programmas ir starptautiskais bizness un menedžments, viesnīcu vadība, ķīmija, sensorās tehnoloģijas un datorspēļu dizains.

Par interesantākajām studiju programmām Nīderlandē vari izlasīt šeit.

Kā izvēlēties universitāti un studiju programmu?

Izvēloties piemērotāko augstskolu, jāņem vērā tādi aspekti kā universitātes atrašanās vieta, studiju maksa un iestāšanās kritēriji. Dažādās valstīs un pilsētās ir atšķirīgs dzīves līmenis un dzīvošanas izmaksas – piemēram, Lielbritānijā izmaksas ir daudz augstākas nekā Nīderlandē. Noteikti jāņem vērā, vai universitāte piedāvā dzīvošanu kampusā vai sniedz palīdzību mājvietas atrašanā. Nozīmīgs faktors ir studiju maksa, un tās amplitūda ir visplašākā – sākot no bezmaksas studijām Zviedrijā un Dānijā līdz pat 20 000 dolāru ASV universitātēs. Ievērojami atšķiras arī iestāšanās kritēriji, piemēram, angļu valodas prasības.

Savukārt izvēloties studiju programmu, galvenais kritērijs, protams, ir Tavas intereses un ambīcijas. Ja nevari izšķirties, iesakām izpētīt, kuras ir perspektīvākās, pieprasītākās un labāk apmaksātās nozares. Pievērs uzmanību arī tam, vai izvēlētajā programmā ietverta prakse.

Lai pilnībā pārliecinātos par savu izvēli, iesakām apmeklēt universitātes atvērto durvju dienas – to laikā vari iepazīsties ar pilsētu, satikt universitātes pasniedzējus un studentus, kā arī apmeklēt lekcijas.

Visbeidzot – nāc uz konsultāciju EC Durbe, un mūsu profesionālie konsultanti Tev palīdzēs izdarīt pareizo izvēli!  

Kādi dokumenti nepieciešami, lai iestātos universitātē?

 • Atestāts par vidējās izglītības iegūšanu
 • IELTS/TOEFL angļu valodas tests (dažas valstis akceptē arī angļu valodas valsts eksāmenu, kurā jāiegūst vismaz B1 līmenis)
 • Pases kopija
 • Motivācijas vēstule

Tā kā atestātu saņem tikai jūnijā, piesakoties studijām jāiesniedz pirmā semestra liecība.

Dokumenti jāiesniedz angļu valodā. Liecībām un atestātam jābūt tulkotiem un notariāli apstiprinātiem.

Vai man obligāti nepieciešams IELTS / TOEFL angļu valodas tests?

Nīderlandes universitātes, kā arī Spokane Falls Community College un Fullton-Montgomery Community College ASV akceptē arī angļu valodas valsts eksāmenu, kurā jāiegūst vismaz B1 līmenis.

Citās valstīs nepieciešamais IELTS angļu valodas testa rezultāts (atkarībā no universitātes) ir 5.5 – 6.0, TOEFL 500 – 547.

Vai studiju programma ietver praksi? Vai prakses vietu nodrošina universitāte? Vai prakse ir apmaksāta?

Studiju programmas Nīderlandē ietver obligātu praksi. Universitātēm ir plašs partneruzņēmumu loks, kas ar prieku sniedz studentiem iespēju iegūt praktiskas iemaņas. Bieži vien studentiem, kuri teicami sevi pierādījuši prakses laikā, tiek piedāvāts pastāvīgs darbs!

Citās valstīs obligāta prakse paredzēta atsevišķās studiju programmās.

Kādas ir brīvā laika pavadīšanas iespējas?

Gandrīz katrai universitātei un koledžai ir savi klubi dažādiem sporta veidiem, tematiskās studentu apvienības (piemēram, debašu klubs) un studentu pašpārvalde.

Ar kādām izmaksām jārēķinās, studējot ārzemēs?

Papildus studiju maksai jārēķinās ar tādām izmaksām kā īre, ēšana, sabiedriskais transports, mācību grāmatas u.c. universitātes izmaksas, izklaide. Atkarībā no izvēlētās valsts, kopējā summa var svārstīties no 600 līdz 1000 EUR mēnesī.

Vai varu saņemt studiju kredītu? Kādi ir atmaksas nosacījumi?

Nīderlandes valsts piedāvā studiju kredītu gan mācību maksai, gan dzīvošanai (līdz 862 EUR mēnesī). Kredīts mācību maksai jāatmaksā 15 gadu laikā kopš absolvēšanas ar procentu likmi 0,81%, savukārt kredīts dzīvošanai jāatmaksā 35 gadu laikā atkarībā no ienākumu līmeņa (procentu likme 0,81% gadā).

Lai saņemtu kredītu dzīvošanai, jāstrādā vismaz 14 stundas nedēļā. Balstoties uz vecāku ienākumiem, daļa no saņemtā kredīta nav jāatmaksā!

Vai iespējams doties apmaiņas studijās?

Jā! Gandrīz visas koledžas un universitātes sniedz studentiem iespēju vienu semestri pavadīt kādā no izvēlētajām partneraugstskolām. Protams, par šo semestri nekas papildus nav jāmaksā.

Vai paralēli studijām drīkstu strādāt? Cik stundas nedēļā atļauts strādāt?

Jā, lielākajā daļā valstu paralēli studijām atļauts strādāt. Piemēram, Nīderlandē un Zviedrijā stundu skaits nav ierobežots, bet Austrālijā – maksimums 20 stundas studiju laikā (pilna slodze brīvlaikā).

Vai nepieciešams zināt attiecīgās valsts valodu, lai studētu ārzemēs?  

Nav obligāti. Iespējams studēt valsts valodā, tomēr visas EC Durbe partneraugstskolas piedāvā arī studiju programmas angļu valodā.

Kā Education Centre Durbe man var palīdzēt?

Mēs palīdzēsim Tev izvēlēties piemērotāko universitāti un studiju programmu, sastādīt motivācijas vēstuli, kā arī pieteikties studijām. Mūsu ciešā sadarbība ar universitātēm Tev ļaus saņemt atbildes uz visiem jautājumiem un nodrošinās atgriezenisko saiti. Kopā ar mums Tavs ceļš uz augstāko izglītību būs vieglāk sasniedzams!

 

Neatradi atbildi uz sev interesējošu jautājumu? Nāc uz bezmaksas konsultāciju – mēs Tev palīdzēsim izvēlēties piemērotāko universitāti un studiju programmu, kā arī pieteikties studijām! Zvani 67223122 vai raksti anete@durbe.edu.lv

 

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!