Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Studijas Čehijā

Vairumam cilvēku Čehija asociējas ar bagātīgu kultūru un vēsturi, elpu aizraujošu dabas krāšņumu un vienu no skaistākajām galvaspilsētām Eiropā. Bet tas nav viss – Čehijai raksturīgas senas un izkoptas izglītības tradīcijas, kas aizsākušās jau 1348. gadā, kad dibināta Kārļa Universitāte.

Tieši šī iemesla dēļ arvien vairāk jauniešu no visas pasaules izvēlas studijas tieši Čehijas universitātēs. Pašlaik Čehijas 26 publiskajās, 2 valsts un 42 privātajās augstākās izglītības iestādēs studē vairāk nekā 42 000 ārzemju studentu.

Bakalaura studijas parasti ilgst 3 gadus, maģistra studijas – 2 gadus.

Interesants fakts – jauniešiem pēc vidusskolas ir iespēja stāties uzreiz maģistrantūrā un bez pārtraukuma studēt piecus gadus. Turklāt šo piecu gadu laikā iespējams izvēlēties, kurā priekšmetā katru gadu kārtot eksāmenu. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja studējošais pēc, piemēram, otrā kursa labi zina kādu priekšmetu, viņš var kārtot tajā eksāmenu. Ja kādā jūtas nepārliecināts, eksāmena kārtošanu var atlikt. Taču visu piecu gadu laikā jābūt nokārtotiem visiem eksāmeniem, tādējādi iegūstot nepieciešamo kredītpunktu skaitu.

Kādēļ studēt Čehijā:

  • Čehijas universitātes piedāvā izcilas kvalitātes augstāko izglītību, it sevišķi medicīnā un inženierzinātnēs.
  • Plašs studiju programmu piedāvājums angļu valodā – pašlaik pieejamas 139 bakalaura programmas tādās nozarēs kā medicīna (tajā skaitā fizioterapija), inženierzinātnes, māksla, bizness un ekonomika un IT.
  • Konkurētspējīga studiju maksa.
  • Salīdzinoši zemas dzīvošanas izmaksas. Studentiem ir daudz priekšrocību – daudz lētāk var pārvietoties ar sabiedrisko transportu, apmeklēt publiskus pasākumus, lētāk paēst skolas kafejnīcā.
  • Atrašanās vieta – Čehija ir valsts pašā kontinenta sirdī. Lielākās Eiropas pilsētas atrodas tikai dažu stundu brauciena attālumā.

Dzīvošana: vairumam augstskolu ir savas kopmītnes. Studenti lielākoties dzīvo divvietīgā istabā ar dalītu virtuvi un vannas istabu. Vidējā cena ir 120 EUR mēnesī.

Mācību maksa: 1500 – 9000 EUR / gadā (atkarībā no universitātes un studiju programmas)

Katru mēnesi studentiem jārēķinās ar šādiem papildus izdevumiem:

  • mēneša īres maksa par dzīvošanu
  • sabiedriskā transporta / auto izdevumi (ja nepārvietojaties ar velosipēdu)
  • ēšana
  • telefona rēķini
  • kabatas nauda

Dzīvošanas izmaksas ir aptuveni 400 – 600 EUR mēnesī.

Mācību sākums: septembra beigās vai oktobra sākumā (atkarībā no universitātes)

Iesniedzamie dokumenti: atestāts par vidējās izglītības iegūšanu, 12. klases sekmju izraksts, centralizēto eksāmenu sertifikāti, IELTS / TOEFL angļu valodas tests, CV, pases kopija, veselības izziņa un dzimšanas apliecības kopija.

Dokumenti parasti jāiesniedz līdz februāra beigām (atkarībā no izvēlētās universitātes).

Iestājpārbaudījumi: lielā konkursa dēļ daudzās universitātēs jākārto arī iestājpārbaudījumi. Biežāk sastopamā iestājeksāmenu forma ir rakstisks tests vispārēju zināšanu pārbaudei humanitārajās zinātnēs, eksaktajās zinātnēs un valodās. Otrā eksāmena daļa ir mutiska, tajā jautājumi galvenokārt saistīti ar studentu interesējošo tēmu un iepriekšējām zināšanām izvēlētajā specialitātē. Mūzikas, izpildītājmākslu, tēlotājmākslu, lietišķās mākslas un arhitektūras augstākās mācību iestādes, uzņemot studentus, novērtē arī spēju līmeni.

Katrai augstskolai iestājpārbaudījumu kārtošanas laiks atšķiras, bet parasti tas ir maijā vai jūnijā.

 

Lai saņemtu sīkāku informāciju par studiju iespējām Čehijā, zvaniet 67223122, rakstiet anete@durbe.edu.lv vai nāciet uz bezmaksas konsultāciju. UZ TIKŠANOS!

 

Atslēgvardi: 

Czech College ir privāta augstākās izglītības iestāde Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Koledža dibināta 2013. gadā, un pašlaik tajā mācās vairāk nekā 130 studenti.

Czech College mērķis ir sniegt studentiem nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai kļūtu par izglītotiem pasaules pilsoņiem un nākotnes līderiem. Katram studentam tiek nodrošināta individuāla pieeja, lai palīdzētu viņam sasniegt akadēmiskos un personīgos mērķus.

Mācību... lasīt vairāk

No 16.gadu vecuma! Ja esi tūrisma, viesnīcu vadības vai citas viesmīlības nozares students vai esi skolnieks un vēlies lietderīgi pavadīt vasaru, papildinot angļu valodas zināšanas un iegūstot praktisku pieredzi starptautiskajā vidē ar ko var lepoties kursabiedru un pasniedzēju priekšā, piesakies MSM Academy vasaras prakses programmai Čehijas galvaspilsētā Prāgā! Laipni aicināti arī jaunieši, kas spēj atrast kopīgu valodu ar jebkuru cilvēku... lasīt vairāk

Ja vēlies studēt medicīnu un kļūt par pieprasītu speciālistu, bet nejūties gana pārliecināts par savām priekšzināšanām ķīmijā, bioloģijā un angļu valodā, lai iestātos prestižā medicīnas universitātē, piesakies MSM Academy medicīnas sagatavošanās kursam Čehijas galvaspilsētā Prāgā! Pēc programmas absolvēšanas Tu varēsi veiksmīgi nokārtot iestājeksāmenus un uzsākt mācības Tevis izvēlētajā studiju programmā angļu valodā.

Pateicoties... lasīt vairāk

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!