Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Istanbul Kültür Üniversitesi

Atceries, ka uzņemšana studijām Turcijā ir atvērta no 1. maija līdz pat 31. augustam! 

Pēdējā laikā pieaug jauniešu daudzums, kuri vēlas studēt ārzemēs, un arvien biežāk galamērķis ir mācības Turcijā. Tam ir diezgan daudz iemeslu, to skaitā augsti izglītības standarti, studijas angļu valodā, diplomi, kurus atzīst visā pasaulē, mūsdienīgas studentu pilsētiņas ar lielisku vidi un draudzīga attieksme pret iebraucējiem. Turciju var saukt par tiltu, kas savieno rietumus ar austrumiem, tā vairāku gadsimtu garumā spēlē lielu lomu izglītības jomā. Turcijas universitātēs 1998-1999. gadā mācījās 18 tūkstošu ārzemju studentu, bet jau 2012-2013. gadā to skaits pieauga jau līdz 40 tūkstošiem! Istanbul Kültür University – viena no labākajām privātajām universitātēm Stambulā, kura piedāvā apgūt sociāli - juridiskus pamatus divos institūtos, septiņās fakultātēs un trijās profesionālajās skolās. Universitāte savas durvis vēra 1997. gadā un ir ieguvusi lielu popularitāti studentu vidū no vairāk nekā 50 pasaules valstīm! Turcijas augstākās izglītības iestādes piešķir universitātei valsts finansiālo atbalstu un tai ir sadarbība ar ES valstīm, ASV, Kanādu, Austrāliju, Latīņameriku un Āziju, tā tiecās uz arvien augstākiem mērķiem izglītības ziņā.

Pateicoties praktiskajiem darbiem universitātes laboratorijās (ķīmijas, fizikas, celtniecības u.c.) studenti saņem nepieciešamo un vērtīgo profesionālo pieredzi.
Stambulas Kultūras universitāte ir tādu akadēmisko publikāciju un pētniecības sistēmu loceklis kā JSTOR, EBSCO, Springer un Science Direct, kas ļauj apmierināt studentu pētnieciskās vajadzības.
Universitāte piedāvā studentu apmaiņas programmas, turku valodas kursus, augstāko izglītību, bakalaura un maģistra grāda iegūšanu. Beidzot šo universitāti absolventiem tiek atvērtas durvis darba tirgū visās pasaules valstīs!

Studijas tiek piedāvātas 3 kampusos. Sākumā bija pieejams tikai viens kampus (Şirinevler Campus), kuru 2005. gadā papildināja arī otrs (AtaköyCampus), kura kopējā teritorija ir 65 tūkstoši kvadrātmetru. Skolas teritorijā tiek organizēti dažādi kultūras, zinātnes un sabiedriskie pasākumi, kā arī universitātes studentiem ir lieliska iespēja apmeklēt universitātes sporta kompleksu. 2010. gadā tika atvērts arī trešais kampuss (Incirli Campus, 6 tūkstoši kvadrātmetru) profesionālās izglītības studentiem.

Bakalaura studiju programmas angļu valodā (4 gadi):

  • International Relations
  • Civil Engineering 
  • Computer Engineering 
  • Industrial Engineering 
  • Architecture 
  • Interior Architecture and Environmental Design
  • Electrical – Electronic Engineering 
  • Business Administration 
  • International Trade 
  • English Language and Literature 

Turku valodas kursi (9:00-12:45 vai 17:00-20:00): Tiek piedāvāti, lai studenti labāk iejustos mācībuvidē, kā arī gūtu labus panākumus mācībās
Valodas līmenis: A1, A2, B1, B2, C1
Katra līmeņa ilgums: 120 stundas, 20 vai 10 stundas nedēļā
Mācību maksa: 270$ par vienu līmeni

Dzīvošana: Skolas rezidencē, 2-4 vietīgās istabās, nodrošinot mierīgu, tīru un drošu vidi, kur var gan mācīties, gan atpūsties. Rezidence atrodas blakus Şirinevlerkampusam, kurš ir 15 minūšu gājienā no Ataköykampusa.Skolas telpās atrodas 7 kafejnīcas un restorāni

Skolas priekšrocības:
+ ārzemju studentiem, kuri studē Stambulas Kultūras universitātē, tiek piešķirta 50 vai 100% stipendija
+ iestājeksāmeni universitātē ārzemju studentiem nav jākārto
+ starp rezidencēm ik pēc 20 minūtēm brauc universitātes bezmaksas autobuss
+ universitāte atrodas 3 kilometru attālumā no Stambulas starptautiskās lidostas, kā arī 5 minūšu gājienā no metro, autobusa un mikroautobusu pieturām, kas ļauj bez problēmām pārvietoties pa pilsētu, apmeklējot jebkuru Stambulas rajonu

Noderīga informācija:
2013. gadā ikmēneša stipendija Turcijas skolās bija no 300-575$
No 2011. gada nav jākārto YÖS eksāmens (Ārvalstu studentu iestājeksāmens)
80 % nozaru apmācības notiek angļu valodā, pārējās nozares turku valodā
Dokumentu pieņemšana sākas no maija
Studiju gads sākas 15. septembrī

Iestāšanās noteikumi:
Vidējās izglītības diploms/kopija
Eksāmenu rezultātu kopija
Pases kopija
Valodas eksāmenu sertifikāts (Toelf IBT – 66, IELTS – 5) vai universitātes piedāvātais angļu valodas tests

Studiju maksa gadā: Studentiem no Latvijas uzreiz tiek piešķirta 50% stipendija (ja sekmes ir ļoti labas, tad stipendija ir vēl lielāka). Studiju maksa gadā (visām studiju programmām) - 6900$.

Dzīvošana rezidencē: divvietīgā istabā: 4650$

                                   trīsvietīgā istabā: 4100$

                                   četrvietīgā istabā: 3500$

Izlasi arī interviju, ko par studijām Turcijā stāsta studente no Latvijas!

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!