Ranum Efterskole ir prestiža privātskola, kas dibināta tālajā 1848. gadā. Skola atrodas Ranum pilsētā Ziemeļrietumu Jutlandē, un tajā mācās vairāk nekā 430 skolēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Skolas atšķirības zīme – unikālā mācību programma, kas ietver aizraujošus specializētos un kultūras priekšmetus, mācību ceļojumus uz ārvalstīm un plašu ārpusklases aktivitāšu klāstu.
Skolas logo ir dzīvības koks, kura saknes un stumbrs simbolizē kultūras dažādību, bet zaru un lapu vainags – skolas globālo un visaptverošo darbības mērogu. Ranum Efterskole darbība balstās uz diviem pīlāriem – „visaptveroša sabiedrība un mācības” un „līdzdalības demokrātija”. Tā ietvaros skolēniem ir iespēja sniegt savu ieguldījumu mācību procesā un ārpusklases aktivitāšu programmas izveidē, vienlaikus veicinot personības izaugsmi, atbildības sajūtu, iecietību un izpratni par citām kultūrām.
Skolas kampuss
Skolas 20 000 m2 plašajā kampusā atrodas gan mācību telpas, gan skolēnu rezidence, gan sporta un atpūtas telpas. Visas klases aprīkotas ar ActiveBoards interaktīvajām tāfelēm. Skolēniem pieejamas trīs modernas, renovētas ēdamzāles, fitnesa zāle, kinoteātris, 4 sporta zāles un sporta arēna, BMX trase, dizaina un mediju darbnīcas, zinātnes laboratorijas, deju zāle, kā arī beķereja. Savukārt skolas ārpustelpu sporta centrs ietver veikborda un skeitborda parku, kā arī klinšu kāpšanas sienu, un skolēniem pieejams niršanas un buršānas aprīkojums, kanoe laivas un kajaki, velosipēdi. Skola arī sadarbojas ar lielāko sporta un atpūtas centru Dayz Resort, kas atrodas netālajā kaimiņpilsētā Rønbjerg.
Dienas plāns
6:30 rīta vingrošana
7:15 brokastis
8:00 mācības
9:30 rīta asambleja
10:10 mācības
12:00 pusdienas
13:15 mācības
14:30 profile&culture subjects
16:30 brīvais laiks
17:30 – 19:15 vakariņas un laiks mājasdarbiem
19:30 aktivitātes
21:00 vakara uzkodas
22:30 naktsmiers
Mācību programma
Ārvalstu skolēniem Ranum Efterskole piedāvā klasisko Lielbritānijas vidējās izglītības programmu – IGCSE (9. un 10. klase) un A levels (11. un 12. klase). Jauniešiem paredzētas 29 nodarbības nedēļā.
IGCSE programmas ietvaros pirmajā gadā skolēni apgūst angļu valodu, dāņu valodu, matemātiku un zinātni, kā arī otro svešvalodu (franču, vācu vai spāņu) un vienu izvēles priekšmetu (vēsturi vai Global Perspective). Savukārt otrajā gadā jaunieši apgūst angļu valodu, dāņu valodu, matemātiku un trīs izvēles priekšmetus.
A levels programmas ietvaros pirmajā gadā skolēni apgūst angļu valodu, dāņu valodu, matemātiku un divus izvēles priekšmetus. Otrajā gadā skolēni atsakās no viena izvēles priekšmeta.
Profile & culture subjects
Daļa no mācību programmas ir specializētie & kultūras mācību priekšmeti, kas apvieno fiziskās un radošās aktivitātes (10 nodarbības nedēļā). Katru gadu tiek piedāvāti citi priekšmeti, balstoties uz skolēnu izteiktajām vēlmēm. Pirmajā mācību periodā (augusts – oktobris) jaunieši mācās profile subject, kura mērķis ir apgūt kādu jaunu prasmi. Otrajā mācību periodā (oktobris – februāris) jaunieši apgūst culture subject, kura mērķis ir iepazīt jaunas kultūras un paplašināt redzesloku. Trešajā mācību periodā (marts – maijs) jaunieši turpina rudenī izvēlēto profile subject. Katra mācību perioda beigās skolēni dodas mācību ceļojumā, lai izbaudītu nodarbībās apgūto (piemēram, izvēloties niršanu kā profile subject, galamērķis ir Malta vai Turcija, kur jaunieši iegūst savu PADI Open Water sertifikātu).
Piedāvātie profile subejcts: niršana, burāšana, golfs, elektroniskā mūzika, aktiermāksla, kulinārija, jāšana u.c. Piedāvātie culture subjects: Havaju salas, Kuba, Ķīna, Dienvidāfrika, Japāna, Brazīlija, Peru, Jamaika, Jaunzēlande u.c.
Aktivitātes
Papildus mācībām un profile&culture subjects, skolēniem mācību gada laikā jāizvēlas un jāpiedalās trijās ārpusklases aktivitātēs. Piedāvātais aktivitāšu klāsts ir neticami plašs – basketbols, loka šaušana, fotogrāfēšana, klinšu kāpšana, skrituļslidošana, peldēšana, joga u.c.
Dzīvošana
Visi ārvalstu skolēni dzīvo skolas rezidencē, kas atrodas skolas kampusa teritorijā. Rezidences dzīvokļos mitinās viens, divi, četri vai seši jaunieši – katram ir sava istaba ar privātu vannasistabu. Jaunieši paši ir atbildīgi par savas istabas, kā arī koplietošanas telpu uzkopšanu.
Tā kā skola un rezidence ir slēgta valsts brīvdienās un pagarinātajās nedēļas nogalēs, jauniešiem, kuri nevēlas uz šo laiku doties mājās, tiek piešķirta viesmīlīga dāņu viesģimene.
Mācību un dzīvošanas maksa
Kopējā maksa par akadēmisko gadu ir 161 100 DKK jeb aptuveni 22 000 EUR.
Cenā ir iekļauts: skolas reģistrācijas maksa, mācību maksa, dzīvošana skolas rezidencē, trīsreizēja ēdināšana, skolas uniforma, mugursoma, velosipēda īre, personīgā mentora pakalpojumi, mācību grāmatas, veselības apdrošināšana, eksāmenu reģistrācijas maksa, trīs mācību ceļojumi uz ārvalstīm (kopumā 28 dienas).
Papildu izmaksas: aviobiļete, civiltiesiskā un ceļojumu apdrošināšana, depozīts (1500 DKK), kabatas nauda, dokumentu noformēšanas maksa 300 EUR.
Pieteikšanās mācībām
Iesniedzamie dokumenti:
- Pēdējo 2 gadu liecības
- Pieteikuma forma
- Vecāku atļauja
Pēc pieteikuma saņemšanas, tiek veikta Skype intervija ar skolas pārstāvi.